Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani tworzą nową wersję Warcrafta 3 w edytorze StarCrafta 2

Warcraft: Armies of Azeroth.

Grupa utalentowanych twórców modyfikacji zamierza przygotować nową wersję strategii Warcraft 3, korzystając z edytora StarCrafta 2.

Więcej pracy?

Projekt otrzymał tytuł Warcraft: Armies of Azeroth. Poniżej znaleźć można pierwszy materiał wideo, prezentujący budynki, bohatera czy zarządzanie jednostkami.

Mod wykorzystuje obiekty udostępnione przez Blizzard oraz elementy przygotowane od podstaw przez twórców.

Na początku ubiegłego miesiąca studio udostępniło wszystkie modele i tekstury z Warcrafta 3 do wykorzystania w edytorze StarCrafta 2. Łącznie to ponad 3 tysiące materiałów: postacie niezależne, dźwięki, gadżety, konstrukcje i budynki, efekty czarów, muzyka czy interfejs dla każdej rasy.

Seria popularnych RTS-ów jest nieaktywna od 2003 roku, gdy wydano dodatek The Frozen Throne. Wszystko wskazuje na to, że twórcy Warcraft: Armies of Azeroth postawią jednak w większości na własną pracę, a nie na gotowe modele.

„Planujemy wykorzystać dźwięki i efekty, ale modele są raczej brzydkie” - napisali deweloperzy-amatorzy w serwisie ModDB.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze