Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani szybkiego przechodzenia gier zebrali ponad 1,5 mln dol. na walkę z rakiem

Pobito zeszłoroczny rekord.

Impreza Awesome Games Done Quick 2015, skupiająca fanów szybkiego przechodzenia gier, pobiła rekord pod względem pozyskanych funduszy.

W czasie tygodniowego maratonu udało się zgromadzić ponad 1,5 mln dolarów. Całość trafi na konta fundacji Prevent Cancer, zajmującej się wczesnym wykrywaniem i zapobieganiem chorobom nowotworowym.

Fundusze nadal spływają. Średnia dotacja wynosi niecałe 40 dol., a największa wpłata to 191 tys. Imprezę wspomogło już 38,6 tys. osób. Tym samym pobito wynik z ubiegłego roku, gdy po raz pierwszy udało się przekroczyć poziom 1 miliona.

W siedem dni ukończono 164 gry. Jeden z uczestników przeszedł The Legend of Zelda: Ocarina of Time z zawiązanymi oczami, a Vanquish udało się zakończyć z użyciem tylko jednej ręki. Nie zabrakło też niewidzialnego Tetrisa, a w tym roku byliśmy nawet świadkami oświadczyn na żywo (poniżej).

Podobna impreza - European SpeedSter Assembly - organizowana jest co roku także w Europie. Kolejna edycja rozpocznie się 28 czerwca.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze