Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani stworzyli remake Resident Evil Remake

Pokazują też Racoon City przed upadkiem.

Pierwsza część Resident Evil doczekała się naprawdę wielu wersji. Fani dorzucili kolejną, odwzorowując klasyka przy pomocy elementów pochodzących z ostatnich odsłon serii.

Zespół niezależnych deweloperów wykorzystał silnik i zasoby pochodzące z Resident Evil 2 i 3 Remake, aby odtworzyć słynną posiadłość Spencera oraz kilka innych lokacji. Przyjdzie nam odwiedzić choćby kawiarnię czy posterunek policji w Racoon City, ale tym razem tętniące życiem, ponieważ akcja zaczyna się jeszcze przed epidemią zombie.

W sieci znajdziemy obszerny materiał z rozgrywki Resident Evil Remake Remake (tak nazwano projekt). Wkrótce pojawi się demo, które pozwoli pokierować Jill od momentu przed wyruszeniem na niesławną misję w górach Arklay, aż po pierwsze spotkanie z zombie w kultowej rezydencji - twórcy poprawiają jeszcze błędy. Pełna gra dostępna będzie za darmo, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy fani zakończą prace.

Rozgrywka pokazana jest w ujęciu zza pleców postaci. Pojawiają się łamigłówki oraz walka znana z odświeżonych wersji drugiej i trzeciej części Resident Evil, choć powraca też system broni obronnej (pozwalającej wyrwać się z uścisku przeciwnika przy pomocy noża, granatu lub paralizatora) znany z remake’u „jedynki”.

Oryginalne Resident Evil doczekało się oficjalnego remake’u na konsoli Nintendo GameCube. Następnie remake zremasterowano na PS3 i Xbox 360, by potem wydać jeszcze jedną wersję - tym razem działającą w 60 klatkach na sekundę - na PS4 i Xbox One. I chyba nikogo nie zdziwiłoby, gdyby Capcom postanowił stworzyć jeszcze jeden oficjalny remake tej odsłony.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze