Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fałszywy zwiastun Left 4 Dead 3 wywołał poruszenie wśród graczy

Nagranie wygląda autentycznie.

Wczoraj wieczorem w serwisie YouTube pojawił się tajemniczy zwiastun, najpewniej związany z Left 4 Dead 3. Nagranie wywołało poruszenie wśród fanów, jednak szybko okazało się, że jest fałszywe.

Trailer opublikował kanał Clusterflu91, ale wideo jest jedynym filmem dostępnym na koncie, które założono 1 maja w Kanadzie. W nazwie materiału umieszczono datę 11 czerwca 2019 roku, co teoretycznie mogłoby wskazywać na zapowiedź projektu na targach E3.

Zwiastun zaskakuje bardzo wysokim, niemalże profesjonalnym poziomem wykonania. W nagraniu kamera przesuwa się po kilku lokacjach, ukazując między innymi odciętą głowę zombie i krwawe wnętrzności. Koniec wieńczy charakterystyczna ręka żywego trupa.

Na forum Resetera rozgorzała dyskusja na temat autentyczności materiału. Część użytkowników uznała, że jest nieprawdziwy i po prostu anonimowy fan (lub grupa fanów) o dużych zdolnościach chciał zwrócić na siebie uwagę. Inni mimo wątpliwości dopuszczają możliwość, że to oficjalne wideo.

Sprawę postanowiło wyjaśnić samo Valve. W oświadczeniu przesłanym redakcji serwisu PC Gamer przedstawiciele firmy potwierdzili, że tajemniczy zwiastun jest fałszywy. Właściciele Steama nie rozpoczęli więc kampanii promocyjnej Left 4 Dead 3.

Obrazek ze skasowanej wersji Left 4 Dead 3

Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że kilkukrotnie podejmowano próby przygotowania następnej odsłony serii kooperacyjnych strzelanek o zombie. Niedawno ujawniono kilkadziesiąt obrazków z anulowanej wersji gry - grafiki pochodziły z 2013 roku.

Źródło: Resetera, PC Gamer

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze