Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout Shelter w przyszłym tygodniu zadebiutuje na Xbox One

Oraz Windows 10.

Firma Bethesda ogłosiła, że zamierza wydać darmowe Fallout Shelter na Xbox One i w cyfrowym sklepie Microsoftu na Windows 10. Na obu platformach gra zadebiutuje 7 lutego.

Produkcja ukaże się w ramach programu Xbox Play Anywhere. To znaczy, że pojawi się możliwość przenoszenia zapisanych stanów rozgrywki między konsolą oraz PC z najnowszym systemem operacyjnym giganta z Redmond.

Tytuł zawierać ma oczywiście wszystkie udostępnione dotychczas aktualizacje. Twórcy obiecują również, że sterowanie zostanie dostosowane do pada.

Fallout Shelter powstało oryginalnie z myślą o smartfonach i tabletach - na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem gra ukazała się w 2015 roku. W lipcu ubiegłego trafiła zaś na PC, ale dostępna jest tylko z poziomu oficjalnej strony tytułu.

W produkcji zajmujemy się zarządzaniem schronem. Każdy z mieszkańców ma własne statystyki, zdobywa kolejne poziomy doświadczenia. Podczas zabawy można zmieniać wyposażenia podopiecznych, wysyłać ich do różnych zadań - także na pustkowiach.

Od dnia premiery na sprzętach mobilnych tytuł jednak znacznie rozbudowano. W publikowanych regularnie łatkach wprowadzano dodatkowe elementy, w tym opcję konstruowania przedmiotów, zwierzęta i kolejne rodzaje pomieszczeń.

Dużą nowością, którą zaimplementowano w minionych miesiącach, jest system zadań, pozwalający wysyłać podopiecznych na pustkowia z określonymi misjami. Rozszerzono też możliwości dostosowywania mieszkańców schronu do własnych preferencji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze