Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout otrzyma oficjalną grę planszową

Walka frakcji.

Firma Fantasy Flight Games pozyskała licencję na serię Fallout od Bethesdy i szykuje oficjalną grę planszową. Premiera jeszcze w tym roku.

Maksymalnie czwórka graczy odwiedzi radioaktywne pustkowie inspirowane Fallout 3 i 4. Zajmiemy się eksploracją okolicy, samotnie lub w drużynie.

Uczestnicy wyprawy zdecydują, czy skupić się na kapslach, ekwipunku czy poszukiwaniu towarzyszy. W planach są główne linie fabularne, ale także poboczne schrony do przeczesania. Są też frakcje, które rosną w siłę, zmuszając do walki.

Nie może zabraknąć figurek - gramy jako ghoul, super mutant, człowiek lub wygnaniec z Bractwa Stali.

Jest też oczywiście system cech S.P.E.C.I.A.L. i perki, jak pancerz wspomagany czy pistolet kosmitów. Wśród towarzyszy pojawia się za to Dogmeat.

Twórcy planują cztery podstawowe scenariusze, określające między innymi dostępne frakcje. Kluczowe lokacje będą ustalane z góry, lecz pozostała mapa to już losowe dobieranie heksagonalnych pól.

Ogólnym celem jest zakończenie misji zanim jedno z ugrupowań dotrze na sam koniec skali i przejmie kontrolę nad regionem. Stąd konieczność zadbania o odpowiedni balans sił w regionie, choćby za pomocą unikatowych kart wydarzeń.

Nie jest obecnie jasne, czy planszówka zostanie wydana także w Polsce.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły