Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout: New Vegas 2 powstanie? W Microsofcie trwają podobno rozmowy o grze

Tytuł miałby się nieprędko ukazać.

W Microsofcie coraz częściej mówi się o możliwości powstania kontynuacji Fallout: New Vegas - wynika z nieoficjalnych wieści.

Informacjami o planach koncernu z Redmond względem gry podzielił się Jeff Grubb - renomowany dziennikarz serwisu VentureBeat. Na antenie autorskiego podcastu przekonuje, że za projekt mieliby odpowiadać twórcy pierwszej części, czyli Obsidian Entertainment.

- To bardzo wczesny etap, ale zaczęto rozmawiać i często obok siebie zestawiane są wyrażenia Obsidian i New Vegas 2. (...) Mówimy jednak o perspektywie wielu lat [względem premiery - dop. red.]. - wyjaśnia, cytowany przez VGC.

- Przynajmniej są jakieś debaty na temat tego, że stworzenie podobnego tytułu jest możliwe. Wiele osób w Microsofcie uważa, że to może się udać i jest wielu zainteresowanych zrealizowaniem projektu - dodaje Grubb.

Wydane w 2010 roku Fallout: New Vegas uchodzi za jedną z najlepszych odsłon postapokaliptycznej serii RPG. Produkcja nigdy nie doczekała się sequela, choć powstania drugiej części chcieli sami twórcy.

Nadzieja na stworzenie kontynuacji pojawiła się, kiedy Microsoft w 2018 roku przejął Obsidian Entertainment, a trzy lata później Bethesdę, dzięki czemu obie firmy znalazły się pod skrzydłami jednego koncernu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze