Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - skradanie i ataki z ukrycia

Jak atakować skuteczniej lub unikać wrogów.

W Fallout 76 walka odgrywa dużą rolę i często nie sposób jej uniknąć. To zresztą nieodłączna część sporej liczby misji i wyzwań, więc trudno być pacyfistą w postapokaliptycznej Wirginii Zachodniej.

Choć nowa gra Bethesdy kładzie nacisk na zabawę online, to twórcy i tak wprowadzili znany z innych Falloutów czy The Elder Scrolls system skradania się. Tutaj wyjaśniamy, jak on działa.

Jak się skradać

Żeby aktywować skradanie, należy wcisnąć lewy Ctrl na PC lub prawą gałkę analogową na padzie. Nasz bohater wtedy kucnie, zacznie się wolniej poruszać, ale też stanie się trudniejszy do wykrycia.

Skradając się, łatwo podejść wrogów od tyłu czy nawet od boku - tym bardziej, że sztuczna inteligencja i tak nie jest zbyt spostrzegawcza w Fallout 76.

Skradanie pozwala ominąć wrogów, kiedy nie mamy ochoty wdawać się w walkę. Czasem jest to bardzo przydatne - choćby wtedy, kiedy chcemy przejść do konkretnego punktu w mieście, na którego ulicach często znajduje się sporo przeciwników, a nie warto zawracać sobie nimi głowy (bo mają na przykład niski poziom).

Ważniejsze jest jednak to, że skradając się możemy wykonać atak z ukrycia. Taki atak zadaje 2 razy więcej obrażeń niż zwykły strzał czy cios - i działa w przypadku broni palnej i białej.

Taki atak jest niezwykle przydatny. Wrogów na naszym poziomie często można w ten sposób zabić celnym strzałem w głowę, a potężniejszym przeciwnikom zadać wielkie obrażenia. Podczas skradania można też włączyć VATS, choć bezpieczniej celować manualnie.Skuteczność naszego skradania możemy zwiększyć odpowiednimi kartami Profitów związanymi ze skradaniem się. Karty profitów zyskujemy w miarę postępów w grze, a większą szansę na zdobycie kart ulepszających skradanie mamy inwestując punkty doświadczenia w Zręczność.

Komentarze