Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - gdzie znaleźć i jak zdobyć aluminium

Cenny materiał.

Aluminium używamy w Fallout 76 między innymi do produkcji niektórych rodzajów amunicji, broni, granatów, min i różnych elementów naszej bazy. To też jeden z zasobów, które dosyć trudno zdobyć, kiedy nie wiemy, czego szukać.

Tutaj odpowiadamy więc na pytanie - jak i gdzie znaleźć aluminium.

Żyły aluminium (mapa)

Podczas eksploracji w różnych punktach świata trafimy na żyły aluminium. Złoża te są bardzo rzadkie, ale w niektórych miejscach występują nieco częściej niż w innych.

Na mapie poniżej oznaczyliśmy obszary, w których natknęliśmy się na żyły aluminium więcej niż jeden raz. Niestety nie można dać gwarancji, że aluminium na pewno znajdziemy w danym miejscu.

Mapę możesz też pobrać na dysk lub otworzyć w nowym oknie.

Aluminium z przedmiotów

Łatwiejszy i wymagający jedynie eksploracji sposób na pozyskiwanie aluminium to przetwarzanie przedmiotów. Przetworzymy je w warsztacie majsterkowicza, który możemy zbudować w naszej bazie.

Aluminium pozyskujemy z:

 • budzików
 • aluminiowych puszek
 • sensorów
 • niektórych zabawek
 • kijków narciarskich
 • Większość przedmiotów występuje w losowych miejscach. Jednym z lepszych obszarów do poszukiwań jest jednak Ośrodek Narciarski w Błogiej Dolinie zaraz przy Szczycie Świata. Znajdziemy tam bowiem sporo kijków narciarskich.

  Warsztat

  Kolejny sposób, jeden z lepszych, to wydobywanie aluminium w warsztacie. Warsztaty publiczne w Fallout 76 znajdują się w różnych miejscach na mapie i każdy gracz może przejąć taki warsztat dla siebie.

  Kiedy to zrobimy, możemy wybudować maszyny do wydobywania różnych zasobów. Część warsztatów pozwala w ten sposób wydobywać właśnie aluminium. Zazwyczaj 25 sztuk aluminiowego złomu na godzinę.

  Co ważne, każdy warsztat oferuje nam zasoby do wykorzystania wyłącznie w obrębie tego warsztatu, a więc wystarczy nam surowców na stworzenie maszyny wydobywczej, potrzebnych generatorów prądu i ewentualnie nawet wieżyczek obronnych. Inni gracze mogą bowiem próbować przejąć nasz warsztat. Może on też być zaatakowany przez mutanty.


  O autorze
  Komentarze