Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - crafting, tworzenie przedmiotów

Zrób to sam.

Tworzenie przedmiotów jest w Fallout 76 o wiele ważniejsze niż w poprzednich częściach serii. Głównie dlatego, że nie spotykamy handlarzy z ciekawym asortymentem.

Wytwarzam leki, amunicję, broń, pancerze i wszelkie elementy naszej bazy, którą możemy wybudować w dowolnym miejscu na mapie. Poniżej tłumaczymy, jak tworzyć przedmioty i na czym najlepiej skupić się na początku gry.

Warsztaty produkcyjne

Bazę C.A.M.P. możemy teoretycznie budować od samego początku gry. Nie mamy wtedy jednak zbyt wielu zasobów. Tak czy inaczej, w bazie budujemy różne stanowiska produkcyjne. Są to:

  • Stanowisko kucharskie. Jak wskazuje nazwa, pozwala tworzyć potrawy, gotować brudną wodę i przetwarzać surowe mięso. Ważny element każdej bazy.
  • Pracownia rusznikarska. Tutaj stworzymy broń, ale też ją naprawimy. Ta druga funkcja jest nawet ważniejsza, ponieważ broń niestety psuje się całkiem szybko. To na pewno stanowisko, które warto stworzyć jak najszybciej.
  • Pracownia płatnerska. Odpowiednik warsztatu rusznikarskiego, ale dotyczący pancerzy - tutaj je wytworzymy i naprawimy.
  • Warsztat majsterkowicza. Tutaj przetworzymy różne śmieci i wyprodukujemy amunicję oraz gadżety, jak miny czy granaty. Materiały wybuchowe są bardzo potężne, dlatego warto wybudować to stanowisko stosunkowo wcześnie.
  • Stanowisko chemiczne. Tworzymy tu amunicję energetyczną, proch, rozkładamy niektóre materiały (na przykład złom z aluminium), a także tworzymy leki. Warto więc zbierać dużo ziół, by zawsze mieć zasoby na Stimpaki.
  • Stanowisko pancerza wspomaganego. Tutaj ulepszamy i naprawiamy pancerz wspomagany. Warto zainwestować w to środki dopiero po 25 poziomie doświadczenia.

Zasoby

Najważniejsze w craftingu są oczywiście zasoby, bez których nie stworzymy zbyt wiele. Niestety, nie ma prostej recepty na pozyskiwanie konkretnych zasobów. Musimy po prostu dobrze szukać.

Wszelkie zasoby trzeba po prostu znaleźć podczas eksploracji. Dlatego w Falloucie 76 bardzo ważne jest zbieranie wszystkiego, co znajdziemy. Ołówki, zegarki, słabsze rodzaje broni, butelki, zabawki, złom i wiele, wiele innych przedmiotów, które znajdujemy w skrzyniach, beczkach, na stołach i półkach w postapokaliptycznym świecie.

Zdobyte w ten sposób przedmioty przetwarzamy przy warsztacie majsterkowicza lub pracowni rusznikarskiej. W efekcie zyskujemy z nich składniki, takie jak szkło, drewno, aluminium i tak dalej. Elementy te wykorzystujemy później do craftingu.

W pozyskiwaniu zasobów pomocne są też warsztaty publiczne, o których więcej napiszemy już wkrótce.


O autorze

Komentarze