Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 4 dostanie darmową wersję next-gen na PC i konsolach

W przyszłym roku.

Bethesda niespodziewanie zapowiedziała, że Fallout 4 dostanie darmową aktualizację next-genową na PC i konsolach. Pojawić się na w przyszłym roku.

Jak mogliśmy przeczytać w ogłoszeniu, aktualizacja będzie bezpłatna dla posiadaczy gry na PS5, Xbox Series X/S oraz PC i zostanie udostępniona w przyszłym roku. Wprowadzi tryb wydajności dla płynniejszego działania gry oraz tryb jakości ze wsparciem rozdzielczości 4K. Ponadto z tej okazji twórcy poprawią wiele znalezionych do tej pory błędów i dodadzą bonusową zawartość do sklepu Creation Club.

O ile tryby jakości i wydajności na konsolach nie są niczym niezwykłym, to twórcy nie precyzują, jak będzie wyglądała odświeżona wersja na PC. Prawdopodobnie możemy tu mówić o lekkiej poprawie grafiki, być może teksturach w wyższej jakości, poprawie stabilności oraz poprawkach w kodzie gry dla lepszego działania modów.

Przypomnijmy, że Fallout 4 zadebiutował w 2015 roku. Czwarta odsłona serii zdobyła mieszane opinie wśród fanów. Z jednej strony chwalono rozbudowane interakcje z towarzyszami oraz rozbudowany tryb budowania własnej osady, ale z drugiej krytykowano niezgodność z kanonem starszych odsłon i znaczne uproszczenie systemu rozwoju postaci i opcji dialogowych. Gra doczekała się w sumie sześciu dodatków i wersji na gogle VR.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze