Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered oficjalnie potwierdzone na PC i iOS

Za 9 euro (ok. 39 zł). Jutro premiera.

Quantic Dream oficjalnie potwierdziło istnienie Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered. Gra trafi do sprzedaży już jutro, na PC (Windows, Mac, Linux) i iOS. W planach na przyszłość jest jeszcze konwersja na Androida.

Zachowajmy spokój

Za port odpowiada firma Aspyr Media. Cenę ustalono na 9 euro (ok. 39 zł).

Twórcy przygotowali grafikę w wyższej rozdzielczości (maksymalnie 2880×1800), wsparcie dla kontrolerów, a także możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy oprawą z oryginału i nową odsłoną.

Do gry na systemie iOS potrzebny jest co najmniej iPad 2, iPad mini lub iPhone 5. Produkcja została dostosowana do sterowania dotykowego, ale zadziała także z zewnętrznymi kontrolerami.

Poniżej minimale wymagania sprzętowe na PC:

  • System operacyjny: Windows 7, 8
  • Procesor: Intel Core i3, AMD A10 - 2,4 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Dysk twardy: 15 GB
  • Karta graficzna: Radeon HD 4450 lub Geforce 8800, z 512 MB VRAM

Fahrenheit debiutowało we wrześniu 2005 roku. Odpowiedzialne za prace studio Quantic Dream wyprodukowało później Heavy Rain czy Beyond: Two Souls. Wszystkie tytuły bazują na podobnym schemacie, stawiając na fabularną opowieść, z mechaniką bazującą na zręcznościowym wciskaniu przycisków w określonym czasie, czyli QTE.

Fabuła opowiada o tajemniczym morderstwie, popełnionym w transie przez Lucasa Kane'a w nowojorskiej jadłodajni. Później historia tylko się komplikuje.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze