Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Facebook traci użytkowników - pierwszy raz w historii

Wartość spółki zmalała o ponad 200 mld dol.

Cena akcji Facebooka spadła w czwartek o 26 procent po tym, jak firma poinformowała, że przychody w przyszłym kwartale będą niższe od wcześniejszej prognozy. Powodem jest coraz silniejsza konkurencja oraz zmiany zasad prywatności na telefonach iPhone.

Jak informuje Forbes, Facebook tracił około 500 tys. użytkowników w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Mark Zuckerberg - prezes Facebooka - jako największą konkurencję wskazał TikToka, który „już jest istotnym rywalem, a jego popularność wciąż rośnie”.

Spadek liczby konsumentów zbiegł się z aktualizacją polityki prywatności na urządzeniach Apple. Zdaniem Zuckerberga, zmiany wpłyną negatywnie na precyzyjne dobieranie reklam i potencjalne przychody. Przypomnijmy, że głównym źródłem zarobku firmy są właśnie reklamy.

Według raportu CNBC, z powodu niekorzystnej prognozy Facebook odnotował największy jednorazowy spadek wartości w historii - 230 mld dol. Wpłynęło to również negatywnie na akcje innych firm z branży mediów społecznościowych, takich jak Snapchat, Twitter i Pinterest.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze