Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fabularny dodatek do Dying Light 2 dopiero po wakacjach

Techland przesuwa premierę rozszerzenia.

Techland poinformował o opóźnieniu pierwszego fabularnego rozszerzenia do Dying Light 2. Jak ogłosili twórcy, dodatek ukaże się dopiero po wakacjach - we wrześniu. Dokładnego terminu nie podano.

Według początkowych założeń, płatne DLC miało ukazać się w czerwcu. Polskie studio tłumaczy, że potrzebuje nieco więcej czasu na dopracowanie nowej zawartości, aby spełniła oczekiwania graczy.

Przepraszamy Was za to opóźnienie, lecz mocno wierzymy, że gracze zasługują na otrzymanie od nas naprawdę niezapomnianej przygody” - wyjaśniają przedstawiciele Techlandu w rozesłanym komunikacie.

Deweloperzy zaprezentowali również zaktualizowany plan rozwoju projektu, uwzględniający opóźnione DLC. Z grafiki wynika, że twórcy szykują szereg darmowych atrakcji, które udostępnią w ramach wydarzeń zwanych rozdziałami - pierwszy wprowadzi między innymi tryb fotograficzny.

Zaktualizowany plan rozwoju Dying Light 2

Aktualny harmonogram jest następujący:

  • czerwiec-sierpień to rozdział poświęcony nightrunnerom - nowości obejmą tryb fotograficzny, zmiany w systemie rang, misje i wyzwania, nagrody oraz kolejne rodzaje przeciwników;
  • wrzesień-listopad to drugi rozdział z fabularnym dodatkiem, zmianami w systemie rang, misjami i wyzwaniami oraz nowymi wrogami;
  • w przyszłości pojawią się: drugie duże rozszerzenie oraz następne darmowe bronie, wrogowie, fabularne wydarzenia i DLC.

Wciąż nieznane są szczegóły na temat pierwszego dużego dodatku do Dying Light 2. Z wypowiedzi twórców wynika jedynie, że „zaskoczy graczy, przedstawiając historię rozgrywającą się równolegle do opowieści z podstawowej kampanii.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze