Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

F1 22 zapowiedziane - data premiery, pierwsze szczegóły i wymagania

„Największa liczba zmian od ponad dekady”.

EA i Codemasters zapowiedziały F1 22, czyli kolejną odsłonę serii wyścigów na licencji Formuły 1. Gra ukaże się 1 lipca na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Twórcy obiecują „największą liczbę zmian od ponad dekady”. Produkcja uwzględni modyfikacje, które wprowadzono do przepisów rzeczywistych zmagań na torze. Standardowo tytuł zaoferuje opcję rozegrania pełnego sezonu wraz z debiutującymi zawodami w Miami.

Nie zabraknie autentycznie odwzorowanych bolidów, a także wszystkich 10 ekip i 20 kierowców biorących udział w tegorocznej rywalizacji w prawdziwym świecie. Nowością jest F1 Life - „spersonalizowane centrum”, umożliwiające graczom pokazywanie zgromadzonych w toku zabawy samochodów, ubrań i innych akcesoriów.

W planach dwie opcje rozgrywki. Z ujawnionych informacji wynika, że immersyjna postawi mocniejszy nacisk na realizm, a transmisyjna zagwarantuje więcej asyst, zdejmując z użytkowników „część ciężaru” w trakcie zmagań.

Na PC twórcy przygotowują funkcję zabawy w rzeczywistości wirtualnej - gra będzie kompatybilna z goglami Oculus Rift i HTC Vive. Do tego nowy system adaptacyjnej sztucznej inteligencji, zapewniający mniej doświadczonym graczom bardziej wyrównaną rywalizację.

Na karcie produkcji na platformie Steam dostępne są też oficjalne wymagania sprzętowe:


F1 22 - minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 10 w wersji-64-bitowej (1909 lub nowszy)
  • Procesor: Intel Core i3-2130 lub AMD FX 4300
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti lub AMD RX 470 (GeForce RTX 2060 lub Radeon RX 6700 XT dla ray tracingu)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • DirectX: w wersji 12

F1 22 - rekomendowane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 10 w wersji-64-bitowej (1909 lub nowszy)
  • Procesor: Intel Core i5-9600K lub AMD Ryzen 5 2600X
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1660 Ti lub AMD RX 590 (GeForce RTX 3070 lub Radeon RX 6800 dla ray tracingu)
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • DirectX: w wersji 12

W F1 22 powrócą klasyczna kariera oraz „Mój zespół”, czyli wariant pozwalający założyć własną drużynę wyścigową. Do tego możliwość uczestnictwa w zmaganiach z Formuły 2 oraz opcja zabawy na podzielonym ekranie w dwie osoby.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze