Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Evolve - Poradnik, Solucja

Poradnik do Evolve: Opis klas, potworów i cenne porady - zobacz, jak wygrywać.

Witajcie w poradniku do Evolve. Zanim wskoczycie do gry i zmierzycie się z innymi, polecamy zapoznać się jego zawartością - w końcu całkiem możliwe, że traficie na doświadczonych przeciwników.

Przygotowaliśmy opis wszystkich postaci, potworów oraz trybów gry, a także zestaw wskazówek. Dzięki nim nic w Evolve was nie zaskoczy.

Spis treści

Evolve - Klasy postaci (Łowcy)
Evolve - Potwory: Goliath, Kraken i Wraith
Evolve - Tryby gry
Evolve - Dzikie zwierzęta

*

Porady ogólne

- Mapa twoim przyjacielem. Poznanie terenu to kluczowy element zbliżający do zwycięstwa zarówno potwora jak i łowcę. Przemierzając mapę po raz pierwszy, staraj się kojarzyć ważne miejsca, strefy występowania dużych zwierząt, punkty dobre do konfrontacji z bestią. Goliatha łatwiej pokonać na obszarze, gdzie występuje dużo niewielkich przeszkód - możemy się wtedy skutecznie ukryć się przed rzuconą skałą lub szarżą.

- Skutecznie używaj jetpacka. Odrzutowy plecak może pomóc dostać się na wysoki obszar, ale pomaga też szybko uskoczyć w wybranym kierunku. Taki ruch może działać jako unik przed atakiem.

- Jeżeli w porę nie znajdziesz potwora-gracza, wyewoluuje on w trzecie stadium i będzie znacznie silniejszy niż na początku. Dlatego najszybsze zlokalizowanie potwora jest istotne. Każdy łowca może wskazać punkt na mapie. Taki wskaźnik jest widoczny dla całej grupy, może służyć jako kanał komunikacji, gdy drużyna gra bez zestawu słuchawkowego. Żółty wskaźnik pojawi się zawsze tam gdzie po prostu patrzymy, a czerwony, gdy patrzymy na bestię. Dzięki temu szybko możemy nakierować resztę drużyny w stronę celu.

- Jeżeli potwór zabije trzech łowców, a ty jesteś ostatnim - uciekaj. Warto przekalkulować sobie, gdy widzisz jak potwór dobija ostatniego żyjącego kompana, czy to już nie jest dobry moment, by brać nogi za pas. Pamiętaj, że wróg może cię wywęszyć, więc nie możesz się zatrzymać. Uciekaj i staraj się przeżyć do momentu powrotu twojej grupy - najlepiej bądź gdzieś w okolicy strefy zrzutu.

- Jako potwór - nie hałasuj. Pamiętaj, że normalne kroki zostawiają ślady. Tropy tego typu powinieneś zostawiać tylko gdy planujesz pułapkę na graczy, albo chcesz ich nakłonić do chodzenia z kółko. Staraj się od początku skradać, nie łamać gałęzi i nie płoszyć ptaków.

O autorze
Komentarze