Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Evil West - żywotność: regeneracja i zarządzanie

Jak się leczyć i zwiększać poziom zdrowia.

Evil West to dynamiczna i brutalna gra, w której wcale nie jest łatwo przetrwać starcie, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności oraz w trybie permanentnej śmierci. Proces odzyskiwania zdrowia składa się z kilku niuansów, które poznasz na tej stronie.


Na tej stronie:


Pasek zdrowia i regeneracja

Jesse dysponuje dyspenserem medycznym, który wbudowany jest w jego rękawicę. Pomaga on radzić sobie nawet z najgorszymi ranami, jednak potrzeba czasu, aby naładować dyspenser pomiędzy użyciami. Innymi słowy - leczyć się można tylko co jakiś czas, choć istnieją też alternatywne sposoby, które opiszemy w dalszej części tekstu.

Informacje o stanie zdrowia i poziomie naładowania ładunku dyspensera znajdziesz w lewym dolnym rogu ekranu.

  • Pasek zdrowia (1) ma kolor czerwony i jest dobrze widoczny. Gdy poziom zdrowia Jessego spada, czerwony wskaźnik robi się coraz krótszy. Gdy całkiem zniknie, postać zginie.
  • Poziom naładowania ładunku dyspensera (2) znajduje się na lewo od paska zdrowia i oznaczony jest ikoną z krzyżem i strzykawką. Ikonę otacza żółty pierścień, który symbolizuje poziom naładowania ładunku. Gdy pierścień dookoła ikony jest zamknięty, można użyć leczenia. Ruch wskaźnika oznacza, że ładunek jest w trakcie napełniania.
  • Aby się uleczyć, po napełnieniu ładunku, należy wcisnąć klawisz C na klawiaturze lub przycisk B/kółko na kontrolerze.

WSKAZÓWKA: Niektóre zdolności, które można odblokować w menu Zalet po awansie postaci, wpływają na poziom zdrowia i szybkość jego regeneracji, a także zwiększają szansę na pojawienie się kuli zdrowia po pokonaniu przeciwnika. Jeśli masz problem z utrzymaniem Jessego w dobrej kondycji, sprawdź drzewko Zalet.


Leczenie alternatywne

Użycie dyspensera medycznego podczas walki to nie jedyna metoda na odzyskanie zdrowia. Oto jak jeszcze można zregenerować siły witalne Jessego:

  • Czerwone kule zdrowia czasami wypadają z przeciwników po ich zabiciu. Wystarczy podejść do kuli leżącej na ziemi, by odzyskać część zdrowia.
  • Kula zdrowia jest praktycznie gwarantowana, gdy wykonamy cios kończący na przeciwniku. W tym celu najlepiej zadać kilka ciosów słabemu przeciwnikowi, a gdy podświetli się na żółto, wykonać na nim podstawowy atak, co uruchomi specjalną animację, po której odzyskamy część zdrowia. Podobne rozwiązanie możecie kojarzyć z gry Doom Eternal.
  • Zdrowie regeneruje się przy awansie na wyższy poziom postaci.

Spis treści: Evil West - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze