Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Esportowe zmiany w Call of Duty: Black Ops 3

Banowanie broni i inne.

Firma Activision chce zyskać na rosnącej popularności światowego esportu, zapowiadając szereg zmian w Call of Duty: Black Ops 3, mających uatrakcyjnić tę grę w oczach profesjonalnych graczy.

Nic nie widzę

Jedną z wprowadzanych nowości jest faza „banowania i ochrony", prowadzona przed zmaganiami w określonych trybach. Gracze z obu zespołów będą mogli na zmianę blokować i „bronić” bronie, nagrody za ciąg zabójstw, klasy postaci czy umiejętności, których nie chcą - lub koniecznie chcą - zobaczyć w meczu.

Inna modyfikacja w turniejach to Draft, ograniczający dostępne umiejętności specjalistyczne - tylko jedna osoba w zespole może dysponować określonym talentem czy broną specjalną.

Ten system łączy się z klasami postaci w Call of Duty: Black Ops 3. Ujawniono już kilka typów: Ruin - wbijający w ziemię kolce wywołujące obrażenia obszarowe; Seraph z potężnym rewolwerem; Outrider z łukiem i Reaper - robot z karabinem obrotowym.

Seraph ma dwie cechy specjalistyczne: wspomniany rewolwer Annihilator i talent Combat Focus, zwiększający mnożnik punktów w trybie sieciowym. Zgodnie z ograniczeniami Draftu w jednej drużynie mogą znaleźć się dwa Seraphy, ale już nie dwa Annihilatory. Proste?

Banowanie broni

Warto zauważyć, że limity te dotyczą zmagań w trybach profesjonalnych. Podczas standardowej rozgrywki gra nie narzuca oczywiście żadnych ograniczeń.

Podczas pokazu ujawniono także, że w nowym trybie rankingowym - Arena - niemożliwe będzie proste obniżenie posiadanego poziomu. Ma to zapobiec celowemu uśmiercaniu własnej postaci, by zostać zdegradowanym i mierzyć się z teoretycznie słabszymi przeciwnikami.

Kolejnym punktem na drodze szerszych zastosowań esportowych jest rozbudowany tryb obserwatora. Widzowie będą mogli podejrzeć pełny ekwipunek oglądanego zawodnika, a także informacje na temat tego, które elementy wyposażenia są używane najczęściej. Nowością będzie też możliwość „widzenia przez ściany”, by móc przewidzieć, gdzie dojdzie do potyczki.

Zapis pokazu ze scenami z rozgrywki znaleźć można poniżej.

Call of Duty: Black Ops 3 ukaże się 6 listopada na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze