Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Games wstrzymuje działalność w Rosji, ale nie blokuje dostępu do gier

Podobne kroki podejmuje podobno Rockstar.

Epic Games reaguje na inwazję Rosji na Ukrainę. Firma poinformowała o wstrzymaniu komercyjnej działalności w swoich grach na rosyjskim rynku.

Nie blokujemy jednak dostępu do produkcji z tego samego powodu, dla którego inne narzędzia komunikacyjne pozostają online: wolny świat powinien pozostawić otwarte wszystkie ścieżki dialogu” - tłumaczą przedstawiciele spółki na Twitterze.

Nie jest jasne, co oznacza wstrzymanie „komercyjnej działalności”, ale najpewniej chodzi przede wszystkim o zawieszenie mikropłatności w darmowych grach firmy - Fortnite i Rocket League. Komunikat sugeruje, że decyzja nie dotyczy sprzedaży tytułów w Epic Games Store.

Równolegle pojawiły się doniesienia, jakoby z rosyjskiego rynku wycofywał się Rockstar Games. Internauci zwracają uwagę, że w Rosji nie można kupić poszczególnych tytułów zespołu, w tym serii GTA - z launchera studia na PC zniknęła bowiem zakładka „sklep”.

Należy jednak zaznaczyć, że deweloperzy na razie nie wydali żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, podobnie jak firma Take-Two Interactive, która jest właścicielem ekipy odpowiedzialnej za Grand Theft Auto.

W ostatnich dniach w obliczu inwazji na Ukrainę do bojkotu Rosji przyłączyły się między innymi CD Projekt, Bloober Team, Microsoft, Electronic Arts i Activision Blizzard.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze