Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Games szuka projektanta sieciowej gry akcji z dynamiczną ekonomią

Gears of War: Judgment początkiem nowej trylogii?

Na oficjalnej stronie internetowej studia Epic Games opublikowano ogłoszenie, w którym twórcy serii Gears of War poszukują dwóch projektantów systemów. Jeden zajmie się Fortnite, drugi odpowiadał będzie za „nieogłoszoną grę sieciową".

Ogłoszenie Epic Games

Tajemniczy tytuł skupi się na akcji, uwzględni postępy graczy, skorzysta z rozwiniętej „itemizacji" (liczne przedmioty do znalezienia lub kupienia podczas gry) i rozbudowanej, dynamicznej ekonomii.

Wszystko wskazuje na to, że Epic Games stara się skorzystać na popularności Team Fortress 2 i sprawdzi dochodowość systemu transakcji cyfrowych.

Co więc stanie się z sagą Gears of War? Jeden z wpisów w serwisie LinkedIn, ujawniony przez użytkownika forum NeoGAF sugeruje, że Gears of War: Judgment było jedynie początkiem nowej trylogii, którą zaprojektowano w wewnętrznym zespole Microsoftu. Nie wiemy, czy za kolejne części również odpowiedzialne będzie polskie studio People Can Fly.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze