Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Games Store ułatwia współpracę ze Steamem. Wydano nowe narzędzia

Łatwiejszy cross-play.

Epic Games przygotowało zestaw darmowych narzędzi dla deweloperów, ułatwiając wprowadzanie funkcji cross-play dla gier dostępnych jednocześnie na Steamie - a w przyszłości także na innych platformach.

Epic Online Services - jak nazwano usługi - to głównie nakładka na oba systemy dystrybucji cyfrowej, umożliwiająca graczom łatwe wyszukiwanie znajomych na jednej, wspólnej liście, bez względu na preferowaną aplikację.

Do tego zintegrowane zaproszenia do rozgrywek pomiędzy programami, czy też łączenie kont bez konieczności osobnego logowania. „Gracze na Steamie mogą wkroczyć go zabawy, podczas gdy konto Epic Games jest tworzone w tle dla ich konta Steam” - czytamy w objaśnieniu.

Listę możliwości kończy automatyczne aktualizowanie Epic Online Services o nowe opcje, a także prostota instalacji - już po stronie deweloperów. Twórcy będą mogli wybrać, z jakich funkcji chcą korzystać, a jakie pominąć.

Na pierwsze efekty współpracy trzeba będzie zapewne nieco poczekać. Epic Games wyjaśnia, że całość przygotowało w oparciu o eksperymenty z podobnymi rozwiązaniami w Fortnite, Rocket League oraz - ostatnio - w Fall Guys.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze