Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Games Store to wzór do naśladowania - twierdzi wydawca Metro Exodus

Nie wyklucza kolejnych tytułów na wyłączność.

Dyrektor generalny firmy Koch Media, do której należy wydawca Metro Exodus, przyznał, że jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z Epic Games Store, a platformę nazwał „wzorem do naśladowania”.

W rozmowie z serwisem GamesIndustry szef spółki - Klemens Kundraitz - wyjaśnił, że głównym powodem współpracy z autorami Fortnite są względy finansowe. Sklep pobiera jedynie 12 procent prowizji od każdego sprzedanego egzemplarza - znacznie mniej niż Steam.

- Musimy wybrać partnera, który zaoferuje znacznie korzystniejszy podział zysków niż inni. Uważam, że są wzorem do naśladowania dla nas i pozostałych platform: stosunek 70 proc. do 30 proc. jest trochę przestarzały - tłumaczy.

Metro Exodus to jedna z pierwszych dużych gier wydanych tylko na Epic Games Store

Metro Exodus na PC ukazało się tylko w Epic Games Store, co nie spodobało się fanom. Dyrektor generalny Koch Media przekonuje jednak, że wspomniane kontrowersje nie wpłynęły na sprzedaż gry.

- Tak jak mówiłem na początku, uważam, że jako wydawca i cała branża powinniśmy z otwartymi ramionami przyjąć Epic i ich model biznesowy. Mamy bardzo dobre relacje z firmą, choć także ze Steamem - tłumaczy.

Metro Exodus oferuje półotwarty świat

Menedżer podkreśla, że największym problemem związanym z Metro Exodus był czas ogłoszenia współpracy z platformą twórców silnika Unreal Engine. Nie ukrywa, że umowę podpisano o wiele za późno.

Jednocześnie nie wyklucza, że w przyszłości więcej produkcji od Koch Media i Deep Silver ukażą się jako tytuły na wyłączność Epic Games Store. Nie oznacza to jednak, że zrezygnuje ze Steama, czego dowodem jest strategia Iron Harvest, która pojawi się w sklepie Valve.

To nie jedyna firma, która nieprzychylnie mówi o działaniach Steama. Niedawno w podobnym tonie wypowiedział się przedstawiciel Ubisoftu, stwierdzając, że model biznesowy usługi Valve jest dziś nierealistyczny.

Źródło: GamesIndustry

Następnie: Gears 5 - pierwszy gameplay z kampanii fabularnej. Otwarte lokacje i misje poboczne

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Metro: Exodus

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze