Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic Games Store - jak pobrać, darmowe gry

Poradnik dla początkujących.

Epic Games Store to platforma dystrybucji cyfrowych gier na PC. Jednym z powodów, dla których warto mieć tu swoje konto, są regularnie dodawane darmowe gry. Czasami są to produkcje niezależne o bardzo wysokich ocenach, a ostatnio często też wysokobudżetowe tytuły.

W tym poradniku dowiecie się jak założyć konto oraz jak ściągać darmowe gry na Epic Games Store. Co ciekawe, raz przypisana do konta darmowa produkcja pozostaje już z nami na zawsze i nie wygasa po czasie.


Jak założyć konto na Epic Games Store i ściągnąć aplikację

Pierwszym krokiem jest założenie konta w serwisie Epic. W tym celu kliknij w poniższy link i podaj wymagane dane. Imię i nazwisko mogą być oczywiście fikcyjne, ale adres e-mail już nie, gdyż po etapie rejestracji otrzymasz tam link do aktywacji konta.

Po wprowadzeniu podstawowych danych kliknij okienko „Nie jestem robotem” i wykonaj polecenie w okienku, które się pojawi. Następnie zaznacza pole „Przeczytałem/am i zgadzam się na warunki świadczenia usługi”. Bez udzielenia zgody założenie konta na Epic Games nie będzie możliwe.

Jeśli nie chcesz zakładać konta, możesz także skorzystać z opcji logowania przez konto Google lub Facebooka, jednak ze względów bezpieczeństwa polecamy założyć konto zgodnie z powyższymi wskazówkami. Teraz odbierz maila ze wskazanego przy rejestracji adresu - jeśli go nie otrzymałeś, sprawdź folder Spam.

Po aktywacji konta i zalogowaniu się, zostaniesz przeniesiony na stronę główną Epic Games Store. Kliknij niebieski przycisk „Pobierz Epic Games”, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

Po ściągnięciu instalatora uruchom go i postępuj ze wskazówkami wyświetlonymi na ekranie. Podczas pierwszego uruchomienia programu wyświetli się okno logowania. Wpisz się do aplikacji przy użyciu danych podanych przy rejestracji konta. Możesz też zaznaczyć opcję „Zapamiętaj mnie”, aby nie logować się za każdym uruchomieniem aplikacji.


Darmowe gry na Epic Games Store - jak ściągnąć

Po zalogowaniu na konto w aplikacji Epic Games, po lewej stronie zauważysz główny panel. Znajduje się tam opcja Sklep (1) - klknij, aby przejść do katalogu dostępnych na platformie pozycji.

Szukasz informacji o GTA 5? Zobacz szczegółowy poradnik, jak pobrać GTA 5 za darmo w Epic Games Store - krok po kroku.

Gdy zjedziesz nieco w dół, zauważysz sekcję z darmowymi grami (2), które możesz przypisać na stałe do własnego konta.

Znajdziesz tam także informację dotyczącą tego, jak długo potrwa aktualna promocja, kiedy zacznie się następna oraz jakie tytuły będzie obejmować. Aby pobrać darmową grę, kliknij na ilustrację z podpisem „Za darmo teraz” - po wybraniu tytułu przejdziesz na kartę gry. Tam kliknij czerwony przycisk Odbierz (3).

W następnym oknie musisz jeszcze potwierdzić zgodę na udostępnienie swojego adresu e-mail celem zrealizowania zamówienia (zaznacz stosowną opcję), a następnie wystarczy kliknąć zielony przycisk Złóż zamówienie (4).

Po potwierdzeniu przypisania gry do konta, możesz już przejść do okna Biblioteka (5), a następnie kliknąć darmową grę (6), którą przypisałeś do konta Epic Games.

Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie - po wybraniu ścieżki, gdzie zainstalujesz gry, musisz jeszcze poczekać na pobranie wszystkich danych z Internetu. W zależności od szybkości łącza, może to potrwać od kilku do nawet kilkunastu godzin.

Na obecną chwilę firma Epic Games co tydzień zmienia dostępne darmowe gry. Warto śledzić ofertę sklepu na bieżąco, aby nie przepuścić żadnej okazji.

O autorze
Komentarze