Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elon Musk zatrudnił Geohota. Haker złamał PS3, teraz zajmie się naprawą Twittera

A przynajmniej wyszukiwarki.

George „Geohot” Hotz w przeszłości łamał zabezpieczenia PlayStation 3 oraz iPhone’a, a teraz postara się naprawić Twitter - a przynajmniej jego część. Elon Musk zatrudnił go, by zajął się wyszukiwarką.

W sierpniu 2007 roku 17-letni wówczas haker był pierwszą osobą, która z powodzeniem zdjęła SIM Lock z telefonu Apple. Jeden z odblokowanych telefonów nastolatek wymienił następnie na Nissana 350Z i trzy „normalne” iPhone’y.

W grudniu 2009 roku Hotz poinformował, że zabiera się za PS3, by w styczniu 2010 roku opublikować pierwszy exploit. Sony szybko odpowiedziało stosowną aktualizacją, lecz było już za późno. Sprawa zakończyła się głośnym pozwem, zakończonym ugodą w kwietniu 2011 roku.

Później haker zajął się już legalną działalnością. Ostatnio był szefem Comma AI, a więc bezpośrednim konkurentem korporacji Tesla, także należącej do Elona Muska. Zajmował się systemami autonomicznego sterowania pojazdów, lecz odszedł w październiku, ponieważ sytuacja wewnątrz firmy przestała mu się podobać.

Teraz czas na Twitter. Hotz stoi po jasnej stronie mocy, co oznacza dużo mniej emocjonujące przedsięwzięcia. Jak napisał sam zainteresowany, podpisał kontrakt na 12 tygodni, by w tym czasie poprawić funkcjonalność wyszukiwania w serwisie Twitter.

Z zadaniem nie poradziły sobie tysiące deweloperów, których Musk niedawno zwolnił, więc czas pokaże, czy były haker osiągnie lepsze rezultaty. Wyszukiwanie w popularnym serwisie społecznościowym od dawna nie sprawdza się lepiej, generując mało celne rezultaty i wyświetlając irytujące okno logowania, jeśli przewijamy zbyt długo.

Co interesujące, kontrowersyjny miliarder już w przeszłości starał się zatrudnić Hotza, jeszcze za czasów Comma AI. Zaoferował wielomilionowy kontrakty, by przeszedł do Tesli, lecz ten odmówił. Jak to często bywa w życiu Muska, zakończyło się kłótnią na Twitterze.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze