Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ellie z serialu polecono, aby nie grała w The Last of Us

Ręce z dala od pada.

Bella Ramsey wciela się w Ellie w nadchodzącej adaptacji The Last of Us tworzonej przez HBO. Jak się okazuje, producenci serialu polecili aktorce, żeby nie grała w serię od Naughty Dog.

Poradę przekazano zaraz po przesłuchaniu do roli, zanim jeszcze Ramsey na dobre dołączyła do obsady.

- Tak naprawdę polecili mi tego nie robić [nie uruchamiać gry - red.] - powiedziała aktorka w rozmowie z USA Today. - Po moim pierwszym przesłuchaniu, zapytali mnie: „Grałaś w gry?” i powiedziałam „Nie”, na co oni „Tak trzymaj”.

- Obejrzałem trochę gameplayu na YouTube, żeby zorientować się, o co tam chodzi - dodaje Ramsey. - Ale jestem bardzo podekscytowana, że to się ukaże. To była tak duża część mojego życia. Kręciliśmy przez cały rok, co jest dość długim okresem, gdy żyje się tylko 19 lat.

https://www.youtube.com/watch?v=rBRRDpQ0yc0

- Pedro [Pascal, serialowy Joel - red.] napisał do mnie małą kartkę na koniec, mówiąc: „Jakże interesujące jest to, że coś tak ogromnego i zmieniającego życie wydarzyło się tak wcześnie w twoim życiu i tak późno w moim.” Pomyślałam, że to naprawdę miła myśl.

Dlaczego producenci serialu zniechęcali Bellę Ramsey do spróbowania swoich sił w grach? Oczywiście po to, by nie sugerowała się występami Ashley Johnson, która w obu częściach użyczyła dziewczynie głosu oraz ruchu - dzięki technice motion capture.

Choć serial wprost odtwarza niektóre sceny z gry, włącznie z dialogami, twórcom z pewnością zależy, aby produkcja nie była jedynie kopią oryginału, a jej interpretacją - w tym aktorską.

Serial The Last of Us zadebiutuje w 2023 roku.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze