Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - misja główna: Bitwa o Xakor, Gniazdo bestii, Zagrożenie dla ludzi

Walka z bossem - Hybryda. Jak pokonać, wskazówki.

Droga do Lodowego Pałacu stoi otworem. Jesteś na ostatniej prostej, która prowadzi do komnaty, gdzie przebywa Hybryda. Najpierw jednak musisz pokonać wojsko Albów, które będzie broniło dostępu do swojej siedziby. Na całe szczęście nie będziesz skazany na samotną walkę.

Możesz liczyć na pomoc swoich towarzyszy, Berserków, Banitów, a także albskich separatystów, o ile przekonałeś wcześniej Sestaka do współpracy.


Misja: Bitwa o Xakor

 • Zlecający: Harley.
 • Cel: pokonać wojsko Albów.
 • Doświadczenie: 10500.

Udaj się na miejsce bitwy (1 na mapie: Bitwa o Xakor), na teren Lodowego Pałacu. Tam będą na ciebie czekać: towarzysze (wszyscy, którzych udało ci się do tej pory zwerbować), Berserkowie pod dowództwem Thoralda, Banici pod dowództwem Lodana oraz separatyści pod dowództwem Sestaka (o ile przekonałeś ich do współpracy). Porozmawiaj z Thoraldem. Jeśli jesteś gotowy do bitwy, wydaj rozkaz do ataku.

Mimo wielu przeciwników, walka nie powinna stanowić dużego wyzwania, ze względu na pomoc wielu postaci. Jeśli jednak potyczka sprawia ci problem, ukryj się za osłoną i poczekaj, aż twoi sojusznicy załatwią sprawę. Po wszystkim porozmawiaj z Thoraldem i rusz w kierunku Lodowego Pałacu. Na tym etapie misji twoi kompani nie będą mogli ci towarzyszyć.

Mapa misji: Bitwa o Xakor.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Gniazdo bestii, Zagrożenie dla ludzi

 • Zlecający: Harley i Tarek.
 • Cel: zebrać nagrania Wardeka i dotrzeć do Hybrydy.
 • Doświadczenie: 6300 (za ukończenie zadania: Zagrożenie dla ludzi) + 3500 (za ukończenie misji: Gniazdo bestii).

Wchodząc do Lodowego Pałacu, nie musisz obawiać się ataku ze strony Albów i ich robotów. Możesz poruszać się swobodnie po budynku. Podejdź do Tareka (2 na mapie misji: Bitwa o Xakor), którego znajdziesz za teleportem, i porozmawiaj z nim. Otrzymasz zadanie: Zdrożenie dla ludzi.

Następnie wejdź po schodach, a potem udaj się korytarzem w prawo. Idź dalej. Dotrzesz do pokoju Wardeka. Pozbieraj cztery nagrania ojca Jaxa, aby wypełnić misję: Zdrożenie dla ludzi. Urządzenia z nagraniami znajdziesz:

 • na stole (1),
 • na regale (2),
 • obok łóżka (3),
 • na biurku (4).

Wyjdź z pokoju Wardeka i udaj się korytarzem po lewej stronie. Gdy dotrzesz do drzwi, naciśnij przycisk, by je otworzyć. Wejdź do pomieszczenia. Rozpocznie się rozmowa z Hybrydą, co tym samym zakończy misję: Gniazdo bestii.

Lokalizacja nagrań Wardeka.

Misja: Konfrontacja z Hybrydą

 • Cel: pokonać Hybrydę.
 • Doświadczenie: 8000.

Po zakończeniu rozmowy dojdzie do pojedynku z Hybrydą. Antagonista używa ataków dystansowych oraz, gdy się do niego zbliżysz, walczy wręcz za pomocą swoich metalowych rąk. Do pojedynku dołączą trzy roboty. Jeśli je pokonasz, pojawią się po chwili następne. Dlatego lepiej się skup się na walce z Hybrydą.Przede wszystkim nie podchodź do przeciwnika bardzo blisko - jego ataki potrafią odebrać sporą ilość życia. Oddalając się od niego, uważaj na pociski, które nie dosyć, że zabierają sporą ilość punktów zdrowia, to przewracają Jaxa, co sprawia, że staje się łatwym celem dla robotów. Uciekając od goniących cię robotów, możesz walczyć na dystans z Hybrydą. Zatrzymaj się, oddaj strzał z broni dystansowej, ucieknij kilka kroków, i całą czynność powtórz aż do skutku.

Gdy pokonasz Hybrydę, porozmawiaj z nim ponownie. Wyjdź z pomieszczenia. Obejrzyj film przerywnikowy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze