Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - jak uzyskać dostęp do mieszkania w wieży w Mateczniku

Wszystko o mieszkaniu w wieży w Mateczniku.

Tak jak w serii Gothic, tak i w Elex, otrzymasz możliwość zdobycia własnego mieszkania. Znajduje się ona w Mateczniku. Chcąc w nim zamieszkać, należy pomóc tutejszym mieszkańcom (informacja poniżej). Dzięki temu mieszkanie w wieży oraz osada stanie się twoją bazą wypadową.

Gdy już uzyskasz dostęp do swojej kwatery, sprawdź koniecznie, w co zostało wyposażone. Oprócz podstawowych mebli, znaleźć można tutaj kilka ciekawych przedmiotów, jak: elexit, manę, mikstury i recepturę.

Istnieje możliwość rozbudowy osady, gdy staniesz się przywódcą Matecznika. U Annie możesz zakupić warsztaty frakcyjne oraz meble, przez co twoje mieszkanie w wieży oraz sam Matecznik stanie się jeszcze bardzie użyteczny, i sprawi, że będziesz chciał tu często wracać. Co więcej, w ramach zadania: Matecznik - siła środka: Obrona Obozu będziesz mógł sprowadzić wszystkich swoich towarzyszy do osady.


Co należy wykonać, by otrzymać klucze do mieszkania w wieży

Matecznik to miejsce, do którego trafisz w ramach misji wątku głównego. Jeśli pomożesz mieszkańcom lokalnej społeczności, to w nagrodę otrzymasz klucze do mieszkania w wieży. Udaj się do Lloyda, przywódcy osady. Chcąc zdobyć jego zaufanie, należy wykonać misję: Matecznik - siłą środka: Koń trojański. W ramach nagrody za twój trud, otrzymasz własne lokum.


Wyposażenie mieszkania w wieży

Wyposażenie mieszkania w wieży.

W swoim mieszkaniu w wieży znajdziesz kilka ciekawych elementów wyposażenia:

1. Sejf - aby go otworzyć wymagana jest umiejętność Hakowania.

2. Łóżko - służy oczywiście do odpoczynku i regeneracji zdrowia i many.

3. Skrzynia - możesz w niej przechowywać przedmioty, których nie chcesz nieść przy sobie.4. Zamknięty sejf, który zostanie otwarty dopiero, gdy ułożysz na tablicy wszystkie szesnaście fragmenty mapy.

5. Tablica (zagadka) - na niej można przyczepiać poszczególne fragmenty mapy znalezione w świecie gry.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze