Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - frakcja Kleryków: jak dołączyć

Klerycy - jak dostać się do Hort i jak dołączyć do frakcji. Wszystko, co warto wiedzieć o Klerykach.

Klerycy wyznają kult boga Calaana, który jest ich duchowym przewodnikiem. W przeciwieństwie do Berserków używają technologii. Obok Albów są zdecydowanie najbardziej rozwiniętą technicznie frakcją. Potrafią budować roboty i kolosy bojowe. Elex wykorzystują do napędzania swoich maszyn i broni.

W walce używają karabinów energetycznych, choć nie stronią od walki wręcz. Podobnie jak Berserkowie kierują się w życiu zasadami. Z racji położenia Ignadonu - krainy, która jest ich domem - są najbardziej ze wszystkich frakcji narażeni na ataki Albów z Xakoru. Dlatego dużą wagę przykładają do obronności, na którą pieczę trzyma Sędzia Ulbricht.


Jak dostać się do Hort

Wchodząc pierwszy raz do Hort, przy bramie miejskiej zatrzyma cię Xander, i nie będzie chciał cię przepuścić do środka. Dostać się do miasta można na kilka sposobów:

  • próba przekupstwa - Xander odrzuci twoją propozycję, jednak w zamian za pomoc w jego sprawie, którą wyjawi w późniejszym etapie gry, pozwoli ci przejść. Decyzja będzie miała swoje konsekwencję w przyszłości (zadanie: Przysługa);
  • zdobyć przepustkę handlową - wykonując zadanie: Myśliwi i zbieracze, otrzymasz od Levina stosowną przepustkę. Zlecającego ten quest znajdziesz na zachód od teleportu: Hort;
  • rozmawiając z Rainerem, którego można spotkać na drodze prowadzącej z Miasta pod Kopułą do konwertera w Abessie. Podczas dialogu okłam Kleryka, że nie zabiłeś nikogo z ludzi do tej poru, a następnie przyznaj się do kłamstwa. Rainer przeniesie cię do Hort.
Na drodze prowadzącej z Miasta pod Kopułą do konwertera w Abessie można natknąć się na wędrującego Rainera. Na żółto zaznaczono obszar, gdzie najczęściej można go spotkać.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Najważniejsze postacie w Hort

W Hort spotkasz kilkunastu Kleryków, z którymi będziesz mógł porozmawiać w celu uzyskania ważnych informacji, otrzymać od nich zadanie, pohandlować i zdobyć nowe umiejętności podczas szkolenia.

  • Reinhold - przywódca Kleryków.
  • Sędzia Ulbricht - odpowiedzialny za obronność Ignadonu.
  • Balder - zajmuje się umiejętnością sugestii.
  • Hagen - nauczyciel umiejętności walki.
  • Marta - zarządza jadłodajnią.
  • Godehard - nauczyciel umiejętności przetrwania.

Mapa Hort, na której znajdziesz powyższe postacie.


Jak dołączyć do frakcji Kleryków

Jeśli zależy ci na dołączeniu do Kleryków, w pierwszej kolejności skieruj się do Reinholda, przywódcy Kleryków. Znajdziesz go w Katedrze w Hort (7 na mapie Hort). Zapytaj go o możliwość przystąpienia do ugrupowania. Reinhold opowie ci o frakcji oraz o zasadach panujących wśród Kleryków. Tym samym rozpocznie się zadanie: Sprzymierzeńcy w technologii w ramach misji głównej: Na skrzydłach wolności.

Pierwszym zadaniem, które ci zleci Reinhold jest: Pod wpływem substancji, polegające na znalezieniu dilera handlującym dopalaczami. Ta rozbudowana misja składa się z kilka etapów. Po jej zakończeniu będziesz mógł zasilić szeregi Kleryków. Porozmawiaj na ten temat z Reinholdem.

Jeśli przystąpisz do Kleryków, wykonasz tym samym automatycznie zadania: Sprzymierzeńcy w technologii w ramach misji - Na skrzydłach wolności oraz Przywłaszczenie cudzej własności. Otrzymasz za nie łącznie 2700 punktów doświadczenia i 500 Kryształków. Dodatkowo będziesz mógł zdobyć specjalną klerycką broń (do wyboru: Wzmacniacz PSI lub Miotacz PSI).


Zobacz też:


Przystępując do Kleryków, staniesz się Akolitą (pierwsza ranga). Tak jak w przypadku innych frakcji możesz awansować w hierarchii frakcyjnej. Kolejne rangi to: Emisariusz i Paladyn. Jako Kleryk będziesz mógł rozwijać umiejętności frakcyjne, których nauczyć się będzie można u Baldera.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

ELEX

PS4, Xbox One, PC

Related topics
O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze