Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Electronic Arts: Xbox One dogania PlayStation 4 pod względem sprzedaży

Po świętach liczba konsol wyniesie 25 mln.

PlayStation 4 cieszy się obecnie większą popularnością w sklepach, ale jeden z menedżerów z Electronic Arts ujawnił podczas niedawnej konferencji, że Xbox One w szybkim tempie zmniejsza różnicę do konkurenta.

Konkurencja jest dobra dla wszystkich

- Sony wyraźnie wysunęło się na prowadzenie ze swoją świetną konsolą i strategią cenową, ale Microsoft szybko nadrabia różnicę - przyznał Blake Jorgensen, odpowiedzialny w EA za finanse (dzięki, Gamasutra).

- Uważam, że wiele zestawów z grami, a także działania Microsoftu związane z obniżeniem ceny w okresie świątecznym, przyciągną konsumentów do nowych konsol.

Jorgensen dodał podczas konferencji UBS Global Technology, że jego firma spodziewa się, że po tegorocznym okresie świąt Bożego Narodzenia, na całym świecie w rękach graczy będzie już 25 milionów systemów obecnej generacji.

Najnowsze doniesienia Sony mówią o 13,5 mln sprzedanych PlayStation 4. Microsoft dzieli się tylko danymi na temat sprzętu wysłanego do sklepów - 10 mln.

„Xbox One jest na czele sprzedaży sprzętu nowej generacji w Stanach Zjednoczonych przez ostatnie dwa tygodnie, wchodząc w gorący okres świąteczny” - napisał 13 listopada Yusuf Mehdi, odpowiedzialny za marketing, strategię i sprawy biznesowe związane z Xboksem.. „Wkrótce liczba egzemplarzy wysłanych do sklepów przekroczy 10 milionów.”

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze