Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Electronic Arts chce wyprodukować kolejny film Need for Speed

Pomogą firmy z Chin.

Electronic Arts chce wyprodukować kolejną filmową adaptację serii gier wyścigowych Need for Speed.

Powróci Aaron Paul?

Jak informuje serwis Variety, EA współpracuje z trzema chińskimi wytwórniami, które pomagały wcześniej Paramount przy „Transformers: Wiek zagłady”. To China Movie Channel Program Center, Jiaflix Enterprises oraz 1905 Pictures.

Prace nad kolejnym filmem nie mogą rozpocząć się jednak przed ukończeniem negocjacji z DreamWorks. Ta firma odpowiadała za pierwszą produkcję.

Film „Need for Speed” z ubiegłego roku nie zdobył wysokich ocen w recenzjach, ale zarobił sporo pieniędzy. Budżet wyniósł około 66 mln dolarów, a przychody - 203 mln. Tylko w Chinach zanotowano 65 mln, co powinno tłumaczyć wybór nowych partnerów do produkcji sequela.

W ostatnich 20 latach seria gier wyścigowych wypracowała ponad 4 mld dol. przychodów. Ostatnia odsłona - Rivals - ukazała się w 2013 r., ale studio Ghost planuje podobno kolejną część jeszcze na ten rok.

Variety spekuluje, że w przypadku udanego zakończenia negocjacji z DreamWorks, produkcja nowego filmu może ruszyć jeszcze w tym roku. Nie bez znaczenia jest zapewne skorzystanie na popularności cykli „Szybcy i wściekli”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze