Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elder Scrolls Online - ultimate: jak odblokować i ładować

Odblokowanie i korzystanie ze zdolności specjalnej.

Każda postać w The Elder Scrolls Online (ESO) może korzystać z różnorakich umiejętności w walce. Oddzielną ich grupę stanowią zdolności ultimate, które nie są dostępne od początku. Z tej strony dowiesz się jak je odblokować i ładować.

Większość drzewek umiejętności posiada zdolność ultimate. Możesz to sprawdzić otwierając dowolne drzewko i spoglądając na zdolność u góry (1). W przypadku zdolności klasowych, wymagają one 12 poziomu danego drzewka, w przypadku broni z kolei aż 50.

Gdy odblokujesz dowolną zdolność z tej grupy, będziesz mógł umieścić ją w przygotowanym dla niej gnieździe (2). Z oczywistych powodów możesz mieć jedną taką zdolność na pasku (dwie jeśli korzystasz z dwóch pasków zdolności).

By móc z niej korzystać musisz ją wpierw naładować. Proces ładowania sprawdzić możesz spoglądając na ikonkę(3). Będzie się ona systematycznie zapełniać od dołu. Gdy będzie gotowa do użycia, ikonka zacznie migać.

Zdolność ładujesz podczas walki - każde zadane obrażenia przy pomocy lekkiego i silnego ataku, blokowanie ciosów, a także uzdrawianie innych generuje zasób potrzebny do wykorzystania tej zdolności.

Umiejętności te są najskuteczniejszymi w grze - zadają wyższe obrażenia, leczą więcej lub powodują dotkliwsze efekty niż klasyczne zdolności, z których możesz korzystać cały czas. Warto więc dobierać je z rozwagą i wykorzystywać w trakcie trudniejszych walk.

Spis treści: Elder Scrolls Online - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Elder Scrolls Online - abonament ESO Plus: korzyści, czy warto kupić

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze