Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - wytwarzanie przedmiotów

Co jest niezbędne do wytwarzania przedmiotów.

Wytwarzanie przedmiotów (crafting) umożliwia przygotowywanie z zebranych składników przedmiotów jednorazowego użytku, a także broni miotanej.


Na tej stronie:


Co jest potrzebne do wytwarzania przedmiotów

Aby rozpocząć tworzenie przedmiotów, potrzebujesz:

  • Zestawu do wytwarzania - przedmiot, który należy mieć w ekwipunku, by rozpocząć tworzenie przedmiotów;
  • książek z przepisami - w świecie gry znajdziesz wiele książek, w których zapisane są przepisy; zakupisz je od kupców albo zdobędziesz jako przedmioty (jasne punkty); każda książka to inny zestaw przepisów na przedmioty do wytworzenia;
  • składników - znajdziesz je w różnych miejscach świata; zdobędziesz je, pokonując wrogów, zbierając z ziemi i ścian, a także zdobywając przedmioty (jasne punkty).

Jak zdobyć Zestaw do wytwarzania

Zestaw do wytwarzania do przedmiot, który należy posiadać, by rozpocząć tworzenie przedmiotów. Nie zużywa się, wystarczy go zakupić i trzymać w ekwipunku.

Zestaw do wytwarzania (1) zakupisz za 300 runów od kupca Kale (2).

Kupiec Kale (2) przebywa w Kościele Elleha (A). Kościół Elleha znajduje się niedaleko na północ od miejsca, gdzie po raz pierwszy wyszłaś/wyszedłeś na powierzchnię, wychodząc z Opuszczonego Cmentarzyska.


Jak wytworzyć przedmiot

Aby wytworzyć nowy przedmiot, wejdź do menu gry, do opcji: Tworzenie (3).

Przedmioty do wytworzenia podzielone są na grupy (przedmioty jednorazowego użytku, garnki do rzucania, sztuki perfumerii, strzały/bełty).

Każdy przedmiot do wytworzenia wymaga określonej liczby i rodzaju składników (4). Jeśli spełniasz wymagania i chcesz wytworzyć dany przedmiot, zaakceptuj wybór, a przejdziesz do gdzie wybierzesz liczbę danego przedmiotu, który chcesz wytworzyć.

Przedmiotów nie można wytwarzać podczas walki.


Garnki do rzucania

W przypadku garnków, oprócz określonych składników, potrzebujesz przynajmniej jednego specjalnego pojemnika (np. pękniętego garnka). W tym pojemniku umieścisz składniki. Garnki do rzucania to broń miotana, którą rzucasz we wrogów (np. garnek ognia działa podobnie do koktajlu Mołotowa).

Pęknięte czy ceremonialne garnki zdobędziesz, eksplorując świat. Można je także zakupić od niektórych kupców. Możesz wytworzyć tyle sztuk danego garnka do rzucania, ile masz pojemników (nie wliczając wymaganych składników).

Kiedy zużyjesz jakiś garnek, wraca on do ogólnej puli (jest to przedmiot wielokrotnego użytku).

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - udźwig, ciężar

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze