Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring wykroczy poza gry? Sugestywna wypowiedź Bandai Namco

Firma chce rozbudowywać markę.

Dzisiaj Bandai Namco poinformowało, że Elden Ring sprzedało się na całym świecie w 12 milionach kopii. W komunikacie prasowym poświęconym wynikowi pojawiła się sugestia, że w planach jest znaczne rozbudowanie marki.

W oświadczeniu zacytowano prezesa i dyrektora generalnego wydawcy produkcji - Yasuko Miyakawę. Menedżer podziękował graczom za dotychczasowe wsparcie oraz zasugerował, że firma ma ambitne zamiary względem projektu studia From Software.

- Włożyliśmy wiele pracy, aby przy tworzeniu Elden Ring przekroczyć oczekiwania naszych fanów na całym świecie. Dalej będziemy kontynuować nasze wysiłki w rozszerzaniu marki poza samą grę, by stała się elementem codziennego życia - mówi szef Bandai Namco.

W wypowiedzi nie padły żadne szczegóły na temat przyszłych projektów związanych z serią. Niewykluczone jednak, że powstaną książki, komiksy, czy seriale w uniwersum wykreowanym przez From Software we współpracy z Georgem R.R. Martinem.

Japońscy deweloperzy nie wypowiadali się jeszcze na ten temat, ale istnieje również szansa, że po dużym sukcesie Elden Ring rozbudują samą grę o dodatkowe treści.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze