Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - tryby grafiki: więcej klatek, jak zmienić na konsolach

Jak zmienić tryb graficzny.

Poniżej wyjaśnimy, jak różnica jest pomiędzy trybami graficznymi, które dostępne są na konsolach PlayStation i Xbox w grze Elden Ring.


Na tej stronie:


Tryby graficzne - czy są dostępne na konsolach PlayStation i Xbox

Tryby graficzne na konsolach pozwalają dostosować jakość grafiki i wydajność do własnych preferencji. Nie na każdej konsoli jednak taka opcja jest dostępna. Na najsłabszych sprzętach Sony, czyli PlayStation 4 Slim, i Microsoftu, czyli Xbox One S, nie można zmienić trybu graficznego i nie mamy wpływu na wydajność gry. Na tych konsolach gra działa w 30 FPS-ach.

Na najmocniejszych konsolach, czyli Xbox Series X i PS5, możemy wybrać pomiędzy wydajnością a jakością grafiki. W trybie wydajności gra działa w 60 klatkach na sekundę, a w trybie jakości w 30, ale obraz jest wyświetlany w maksymalność rozdzielczości 4K.

Sugerujemy grać w trybie wydajności (tryb domyślny), gdyż wyższa płynność rozgrywki sprawia, że gra się o wiele przyjemniej i mamy więcej czasu na reakcję. Różnica grafiki w trybie jakości nie jest znowu aż tak bardzo wyraźna.


Jak zmienić tryb graficzny

Tryby graficzne można zmienić w menu głównym gry, a także podczas rozgrywki. Należy wejść do opcji: System, zakładka: Opcje gry i przejść do Ustawień wydajności (1).

Następnie: Elden Ring - tryb online czy offline

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - sterowanie: PS4, PS5, Xbox

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze