Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Sanktuarium Bestii: czy pokonać strażnika

Pobratymiec Czarnej Klingi, jaka nagroda za pokonanie.

Kiedy po raz pierwszy w Elden Ring trafisz do Sanktuarium Bestii - a w większości przypadków stanie się to za pomocą teleportu - to po wyjściu ze świątyni zobaczycz ogromnego potwora ze skrzydłami.

Ten strażnik Sanktuarium zaatakuje cię, gdy staniesz przed nim, albo sam zaczniesz walkę. Nie reaguje, kiedy jesteś za nim, więc trudno przypadkiem zwrócić na siebie jego uwagę.

Wróg ten to miniboss - Pobratymiec Czarnej Klingi. Za jego pokonanie otrzymasz 88 tysięcy run, lecz to ciężki przeciwnik, do którego najlepiej podejść w okolicach 80 poziomu doświadczenia. Koniecznie należy też skorzystać z pomocy swoich ulubionych duchów.

Boss wykonuje bardzo zamaszyste ciosy, możesz spróbować walczyć na koniu. Lepsza jednak jest opcja dystansowa - najlepiej, gdy wróg jest zajęty twoim pomocnikiem.

Po walce otrzymasz aż dwie bronie - czarną halabardę gargulca oraz czarne ostrze gargulca. Obie bronie są specjalne, a więc ulepszane ponurymi kamieniami kowalskimi. Skalują się z siłą oraz z wiarą, więc są dobre dla wojowników korzystających z inkantacji.

Pokonanie tego przeciwnika nie ma żadnych negatywnych konsekewncji.

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze