Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - pochodnia, jak rozświetlić ciemne miejsca

Jak przedmioty służą do rozświetlenia lokacji.

W Elden Ring nie brakuje ciemnych miejsc, po których trudno się poruszać, dopóki ich nie rozjaśnimy. Poniżej przedstawiamy sposoby, dzięki którym rozświetlisz ciemne lokacje.


Na tej stronie:


Jak zdobyć pochodnię

Pochodnia to jeden z przedmiotów, dzięki któremu rozświetlić ciemne miejsca. Możesz ją zdobyć już na początku gry.

Pochodnię zakupisz od kupca Kale (1), który przebywa w Kościele Elleha (A), za 200 runów.

Kościół Elleha (A) znajduje się niedaleko Opuszczonego Cmentarzyska, czyli miejsca, gdzie po raz pierwszy wyjdziesz na powierzchnię z lokacji początkowej.

Aby wyciągnąć i wyekwipować pochodnię, musisz ją umieścisz w lewej lub prawej ręce (2) w Wyposażeniu postaci, a następnie wybrać jako broń lub tarczę (3).

Trzymając pochodnię w prawej lub lewej ręce, pozbawiasz się możliwości trzymania broni, tarczy, pieczęci lub kostoru. Musisz po prostu z czegoś zrezygnować, żeby pochodnia oświetliła ciemne miejsce.


Latarnia

Innym przedmiotem, który rozświetli ciemną lokację, jest latarnia. Tego przedmiotu, w odróżnieniu od pochodni, nie musisz umieszczać w lewej lub prawej ręce, aby rozjaśnił ciemne miejsca. Wystarczy, że aktywujesz latarnię, a nasza postać przypnie ją do pasa.

Latarnię warto umieścić jako slocie na szybkie przedmioty i włączać, kiedy jest potrzebna.

Latarnię zakupisz za 1800 runów od koczowniczego kupca (4), którego znajdziesz przy miejscu łaski Brzeg jeziora Liurnii (B) w regionie Jeziora Liurnia.

Następnie: Elden Ring - kupcy, handel: sprzedaż i zakup przedmiotów

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - biała i żółta mgła: jak i czy przekraczać

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze