Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - koń, wierzchowiec: jak zdobyć

Jazda wierzchem.

Poniżej poznasz informacje na temat wierzchowca. Wyjaśnimy, jak zdobyć konia i jak z niego korzystać.


Na tej stronie:


Jak zdobyć konia

Aby przywołać wierzchowca, na którego grzbiecie możemy podróżować, najpierw należy zdobyć przedmiot o nazwie Gwizdek widmowego wierzchowca. Przedmiot ten wręczy nam Melina podczas jednych z pierwszych rozmów w miejscu łaski.

To tego zdarzenia dojdzie na początku gry, gdy kilkukrotnie skorzystasz miejsca łaski. Wówczas pojawi się Melina i wręczy ci Gwizdek widmowego wierzchowca. Czekaj więc cierpliwie, aż się pojawi.


Jak korzystać z wierzchowca

Kiedy będziesz w posiadaniu Gwizdka widmowego wierzchowca, użyj go, by wezwać konia, którego automatycznie dosiądziesz i pogalopujesz przed siebie.

Aby skorzystać z tego przedmiotu i wezwać konia:

  • przejdź do ekwipunku, odnajdź przedmiot: Gwizdek widmowego wierzchowca (1) i użyj go, a automatycznie dosiądziesz wierzchowca,
  • użyj skrótu i przypisz na stałe przedmiot: Gwizdek widmowego wierzchowca do sakwy, by szybciej wzywać wierzchowca.

Aby zsiąść z wierzchowca:

  • ponownie użyj Gwizdka widmowego wierzchowca lub
  • naciśnij przycisk lewą gałkę kontrolera.

Na wierzchowcu możesz również walczyćJeśli koń umrze, np. podczas starcia, możesz wezwać go ponownie, ale wówczas będzie cię to kosztować jedną butelkę szkarłatnych łez.


Skoki w duchowym strumieniu

Duchowe strumienie (2) to miejsca, gdzie można - jadąc na koniu - wzbić się w powietrze i dzięki temu pokonać duża wysokość i odległość.

Kiedy zatem zobaczysz duchowy strumień, a chcesz dostać się wyżej, na przykład na wzgórze, wjedź w strumień na wierzchowcu i wykonaj skok. Wówczas postać na koniu wyskoczy w górę. Będąc w górze, możesz sterować wierzchowcem, by spaść tam, gdzie chciałbyś/chciałabyś wskoczyć.

Następnie: Elden Ring - mapa, kompas, znaczniki

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - sakwa, szybkie wybieranie przedmiotów

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze