Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - gdzie jest Boska Wieża zachodniego Altus

Jak znaleźć wieżę do aktywacji runy Rykarda.

Kiedy w Elden Ring pokonasz Rykarda, zdobędziesz jego wielki run. Żeby móc używać jego mocy, musisz go aktywować. Trzeba to zrobić w Boskiej wieży zachodniego Altus. Dotarcie do niej nie jest jednak proste.

Żeby dostać się do wieży, musisz przejść przez Zapieczętowany tunel (1), który znajduje się za murami stolicy Leyndell. Można do niego dotrzeć jeszcze przed wejściem do samej stolicy.

W tunelu musisz znaleźć kilka iluzorycznych ścian. Pierwsza (2) jest zaraz za miejscem łaski. Uderz ją lub wturlaj się w nią, by zniknęła i odsłoniła korytarz.

Trafisz do obszaru z paroma przeciwnikami. Kolejna ukryta ściana jest za skrzynią (3).

Trafisz teraz do windy. Wjedź nią na górę, a potem idź prosto i uderz w ścianę na wprost (4). Przejdź dalej po wielkich korzeniach. Musisz dostać się do widocznego stąd korytarza. Uważaj na paru wrogów.

Dotrzesz do schodów zablokowanych korzeniami. Wystarczy jednak wskoczyć na korzenie i przejść na drugą stronę. Dalej uważaj, bo trafisz do obszaru z wybuchającymi kamieniami - wystarczy tylko odbiec, gdy usłyszysz odgłos ładowanej energii.

Z tego pomieszczenia wyjdziesz odsłaniając ścianę w zaciemnionym obszarze na końcu (5). Tam też uważaj, gdyż będzie tam mina.

W ten sposób dotrzesz do korzeni i półek skalnych, po których musisz ostrożnie skakać na sam dół. Przejdziesz do większej sali, w której musisz pokonać bossa - nie jest on szczególnie trudny, szczególnie jeśli użyjesz ducha. Po walce wystarczy wyjść drugim przejściem, a na wprost zobaczysz Boską wieżę zachodniego Altus.

Wejdź do wieży, wjedź na szczyt i aktywuj run Rykarda. Działa to tak samo, jak w innych wieżach.

Następnie: Elden Ring - Boska Wieża wschodniego Altus: run Morgotta

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze