Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring dominuje w Europie. Najwięcej kopii sprzedano na PC

Największa premiera nowej marki od czasu The Division.

Elden Ring jest największą premierą nowej marki w Europie. Produkcja pobiła tym samym rekord ustanowiony w 2016 roku przez Tom Clancy's The Division. Niemal połowę kopii gry zakupili posiadacze PC.

Według raportu cytowanego przez serwis Gameindustry, w lutym tytuł From Software uplasował się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się gier na najważniejszych rynkach. Najwięcej egzemplarzy zakupiono na PC - aż 44 procent.

Drugą największą popularnością cieszył się port na PS5 (27 proc.). Konsole Xbox One oraz Xbox Series X/S policzono razem i odpowiadają za 16 proc. wyniku, natomiast posiadacze platformy PS4 stanowią 13 proc. nabywców.

Na drugiej pozycji znalazło się Horizon Forbidden West. Tytuł ekskluzywny Sony cieszy się większą popularnością na PS5 - 59 proc. sprzedanych egzemplarzy to wersja na platformę obecnej generacji.

Podium zamyka Pokemon Legends: Arceus, które w Niemczech przebiło oba powyższe tytuły pod względem liczby sprzedanych kopii. Polski Dying Light 2 znajduje się piątej pozycji. Produkcja Techlandu cieszy się największą popularnością wśród graczy PS5, podczas gdy najmniej egzemplarzy zakupili użytkownicy komputerów.

Badanie obejmuje wyniki sprzedaży między innymi w Austrii, Danii, Szwecji, Niemczech oraz Polsce.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze