Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

El Dorado kolejnym dodatkiem do Europa Universalis 4

Premiera w lutym.

Studio Paradox Interactive ogłosiło, że El Dorado będzie kolejnym dodatkiem do strategii Europa Universalis 4. Premiera w przyszłym miesiącu, na PC, Maca i Linux.

Jak sugeruje sama nazwa, rozszerzenie inspirowane jest hiszpańskimi poszukiwaniami miasta ze złota, co wiąże się z wyprawą do dżungli w Ameryce.

Najważniejszą innowacją w DLC będzie jednak narzędzie „Projektanta Nacji”, umożliwiające dostosowanie startowego kraju do własnych upodobań. Ustalimy kapitał początkowy, okoliczne prowincje, startową kulturę i lidera.

Tematycznie, El Dorado skoncentruje się na Ameryce Południowej i Środkowej. Zagramy nie tylko jako agresywni Europejczycy, ale także jako Aztekowie. Trzy nowe religie to Nahuatl, Inti i wierzenia Majów, z krwawymi ofiarami włącznie.

Do akcji wkroczą także konkwistadorzy, poszukujący siedmiu Złotych Miast. Bogactwa z Nowego Świata przetransportuje Złota Flota, ale zagrożeniem będą piraci, na których sami będziemy mogli zapolować. Trzeba także zadbać o względy Papieża, by ten nie podzielił naszych kolonii według własnego uznania.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze