Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Eksterminacja zombie w nowym zwiastunie Dead Rising 4

Na wiele różnych sposobów.

Z okazji zbliżającego się Halloween, Capcom przygotował kolejny zwiastun Dead Rising 4. Film koncentruje się na eksterminacji hord żywych trupów.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach cyklu, zombie będzie można pozbyć się na wiele zróżnicowanych sposobów. W grze znajdzie się system tworzenia broni, który pozwoli łączyć ze sobą przedmioty w narzędzia mordu.

Skorzystamy nie tylko z tradycyjnych pistoletów czy karabinów, ale też pił mechanicznych, mieczy, działek strzelających cukierkami oraz uzbrojonych po zęby pojazdów. Pojawi się nawet specjalny kombinezon bojowy.

To nie wszystko - w trakcie zabawy będziemy mogli przybrać prowadzoną postać w zróżnicowany strój. W trailerze pokazano między innymi kostiumy dinozaura, kowboja oraz świętego Mikołaja.

Nowa odsłona cyklu opiera się w dużej mierze na pierwszej części serii, z 2006 roku. Powróci znany z oryginału Frank West, a akcja ponownie osadzona zostanie na terenie centrum handlowego (i okolicach) w amerykańskim miasteczku Williamete.

Tym razem jednak wydarzenia rozgrywać mają się w okresie Bożego Narodzenia. Nie zabraknie więc elementów i motywów związanych ze świętami - śniegu, świętych Mikołajów, choinek i innych.

Nowością, która znajdzie się w grze, będzie tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy. Na swojej drodze Frank spotka też dwa nowe typy zombie - tak zwanych Świeżo Zarażonych oraz Evo. Pierwsi przechodzić mają transformację na oczach bohatera, dysponując dużą prędkością ataków, a drudzy będą potrafili unikać ciosów i korzystać z osłon.

Dead Rising 4 zadebiutuje 6 grudnia na Xbox One oraz PC z systemem Windows 10.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze