Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ekonomiczna strategia Cities: Skylines trafi 21 kwietnia na Xbox One

Dla fanów korków.

Paradox Interactive poinformowało, że ekonomiczna strategia Cities: Skylines ukaże się 21 kwietnia na konsoli Xbox One, zoptymalizowana z myślą o sterowaniu padem.

Odsłonę o wiele mówiącej nazwie Cities: Skylines - Xbox One Edition przygotowało studio Tantalus Media. Zadbano także o przeniesienie dodatku After Dark.

Cenę ustalono na 169,99 zł. Można już składać zamówienia przedpremierowe.

Wydanie na PC jest dostępne od marca 2015 roku. Gra wspiera modyfikacje - społeczność stworzyła już wiele interesujących dodatków i ulepszeń.

After Dark było pierwszym większym rozszerzeniem do gry. Na komputerach osobistych wydano już także śnieżne Snowfall oraz Natural Disasters z katastrofami naturalnymi, a w planach jest teraz Mass Transit z nowymi opcjami komunikacji miejskiej.

Nie jest obecnie jasne, jak na Xbox One zostanie rozwiązana kwestia pozostałych wydanych już rozszerzeń, ale - znając Paradox Interactive - zapewne przyjdzie za nie zapłacić.

Za Cities: Skylines odpowiada mały zespół Colossal Order. Twórcom udało się dostarczyć wszystko, czego oczekiwali gracze rozczarowani najnowszym SimCity z 2013 roku. Zadbano o spore tereny pod zabudowę czy brak wymogu połączenia z siecią.

Choć budujemy całe miasta, to produkcja przemawia głównie do miłośników infrastruktury, a zwłaszcza rozwiązywania problemów komunikacyjnych i rozsupływania korków na drogach.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze