Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA zmienia podobno plany na serię Battlefield po porażce BF2042

Twórcy chcą wrócić do korzeni.

Porażka Battlefielda 2042 skłoniła podobno Electronic Arts do wyciągnięcia poważnych wniosków na temat przyszłości serii i do zmiany planów dotyczących kolejnych odsłon.

Takie informacje przekazał Tom Henderson, czyli insider, który zdobył popularność właśnie za pośrednictwem zakulisowych - i celnych - przecieków na temat tych strzelanek.

W najnowszym artykule w serwisie Xfire dziennikarz przyznaje, że Battlefield 2042 nawet wewnątrz firmy uznawany jest za niewypał, co skłoniło odpowiedzialne za prace studio Dice do „cofnięcia wielu zmian” zaplanowanych na przyszłość.

Jak dodaje - choć w tym przypadku bardziej spekuluje - następna odsłona serii może porzucić serwery w rozmiarach aż 128 graczy, a także szeroko krytykowane przejście na specjalistów z umiejętnościami zamiast standardowej piechoty.

Wracając do anonimowych źródeł, fiasko Battlefield 2042 miało podobno skłonić twórców do porzucenia innych ambicji. Dość powiedzieć, że kolejna część miała jeszcze bardziej pójść w kierunku gatunku „hero shooter”, co obecnie nie jest już aktualnym założeniem.

Jeśli mowa o bliższej przyszłości, mniejszy zespół deweloperów w Dice zajmuje się obecnie podobno nowymi treściami dla BF2042, podczas gdy większość studia oddelegowano już do następnej odsłony. Pogłoski o rzekomym „uśmierceniu” marki wydaję się więc być przesadzone.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze