Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA zapewnia, że będzie dalej wspierać Battlefield 2042

Plany są „długofalowe”.

Electronic Arts zapewnia, że słabnące zainteresowanie Battlefieldem 2042 nie przełoży się na porzucenie produkcji. Wydawca patrzy bowiem na grę „długofalowo” - zapewnił szef firmy.

Podczas nocnej konferencji o niespecjalnie udaną strzelankę zapytał jeden z inwestorów. Dyrektora generalnego EA poproszono o wyjaśnienie, czy negatywny odbiór przez graczy wpłynął w jakiś stopniu na poziom inwestycji w tytuł.

- Nie. Ponownie, patrzymy długofalowo - zapewnił Andrew Wilson. - To jedna z najwspanialszych serii w naszej branży, zbudowana przez jeden z najlepszych zespołów w świecie gier. Spodziewamy się, że gra będzie nadal rosła i stanie się ważną częścią naszego portfolio na wiele, wiele lat.

Battlefield 2042 to jednak nie wszystko, ponieważ całkiem nowy zespół w Seattle rozwija obecnie inne projekty związane z marką, koncentrujące się na narracji.

- Mamy w tym zespole świetnych liderów - mówił Wilson, cytowany przez VGC. - Obmyślają proces deweloperski od podstaw i bazują w pełni na modelu Vince’a Zampelli i jego Respawn, by „jak najszybciej dotrzeć do frajdy”.

- Poza tym, gdy poczujemy już, że jesteśmy we właściwym miejscu jeśli mowa o fundamentach rozgrywki, można spodziewać się dalszych inwestycji i wyrastania poza to, czym gra jest dzisiaj - dodał, wracając do Battlefielda 2042.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze