Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA wyda w przyszłym roku kolejną odsłonę serii Battlefield

Plus inne wieści z firmy.

Electronic Arts potwierdziło podczas konferencji z inwestorami, że w 2016 roku zobaczymy kolejną odsłonę serii Battlefield.

Hardline nie zdobyło takiej popularności jak Battlefield 4, zwłaszcza na PC

- Mówiliśmy już, że naszym celem na następne lata jest publikacja strzelanki FPP jako jednej z kluczowych pozycji - mówił menedżer Blake Jorgensen, cytowany przez serwis Gamespot. - W tym roku jest to Star Wars Battlefront, a w przyszłym roku będzie to kolejny Battlefield.

Jak informowaliśmy już w listopadzie, w 2016 roku Electronic Arts planuje powrót do militarnej tematyki serii, a gra zapowiada się podobno na „fajny, nowy Battlefield”.

Wczorajszą konferencję zorganizowano z powodu publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał roku fiskalnego. EA podało między innymi, że sprzedaż na PlayStation 4 i Xbox One jest o 44 procent wyższa, niż było na PS3 i X360 w analogicznym okresie po premierze konsol.

Dowiedzieliśmy się także, że „wyjątkowo dobrze” wygląda liczba zamówień przedpremierowych na Star Wars Battlefront, a firma szykuje ponad 200 stoisk z grą na rozpoczynające się w przyszłym tygodniu targi Gamescom.

Warto także dodać, że Electronic Arts rozpoczęło współpracę z firmą Nexus. Efektem będzie darmowa wersja strzelanki Titanfall, przeznaczona na rynki azjatyckie. Całość ma być „interesującym eksperymentem”, zwłaszcza w Chinach - mówił menedżer Peter Moore.

Cała korporacja w okresie od początku marca do końca kwietnia zanotowała zyski na poziomie 42 milionów dolarów, czyli 32 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze