Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA spodziewa się, że nakład Star Wars Battlefront wyniesie 13 mln sztuk

Do końca marca.

Electronic Arts zmieniło swoje prognozy na temat sprzedaży Star Wars Battlefront, spodziewając się, że w pierwszym roku fiskalnym do sklepów wyśle 13 milionów egzemplarzy.

Odpowiedzialny za finanse menedżer Blake Jorgensen przyznał w rozmowie z inwestorami, że pierwotnie liczba ta wynosiła 9-10 mln, ale pozytywne reakcje graczy podczas testów wersji beta pozwoliły zweryfikować te założenia.

Menedżer oczekuje, że większość - 80 procent - tej sprzedaży odbędzie się w tym okresie świąteczny, do końca grudnia. Rok fiskalny kończy się w Stanach Zjednoczonych pod koniec marca.

W drugim kwartale - od początku lipca do końca września - firma wypracowała stratę na poziomie 140 milionów dolarów, w porównaniu z 3 mln dol. zysków w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Dowiedzieliśmy się też, że w tym okresie rozegrano ponad 155 mln meczów w FIFA 16 i strzelono ponad 85,5 mln goli w NHL 16, a najpopularniejszą postacią w Dragon Age: Inkwizycja jest człowiek-łotrzyk, z 18 procent.

Star Wars Battlefront debiutuje na PC, PS4 i Xbox One już 17 listopada (dwa dni później w Polsce). Gra jest sieciową strzelanką, pozbawioną klasycznej kampanii fabularnej. Nad tytułem pracuje studio DICE, odpowiedzialne za serię Battlefield czy Mirror's Edge.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze