Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA wprowadza widełki cenowe w trybie FIFA Ultimate Team

Walka ze sprzedawcami monet.

Electronic Arts modyfikuje rynek transferowy w trybie FIFA Ultimate Team, kontynuując walkę ze sprzedawcami wirtualnych monet.

Niektórzy gracze nagle stracili na wartości

Wszystkie przedmioty (zawodnicy, stroje czy jednorazowe bonusy) w FUT mają teraz widełki cenowe, określające minimalną i maksymalną kwotę, za jaką mogą zostać sprzedane na rynku transferowym.

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie, EA Sports zapewnia, że w ten sposób kontynuuje walkę ze sprzedawcami wirtualnej waluty w FUT.

Handel monetami to spory problem w FIFA Ultimate Team, reklamowany nawet przez popularnych graczy w serwisie YouTube. Boty pozyskują walutę w grze, między innymi poprzez zautomatyzowane zakupy na rynku transferowym. Następnie monety sprzedawane są za prawdziwe pieniądze na wyspecjalizowanych stronach internetowych.

W przeszłości jednym ze sposobów na przeprowadzenie takiej transakcji było wystawienie przez kupującego na rynku bezwartościowego przedmiotu, za ogromną cenę. Sprzedawca nabywał ten obiekt, przekazując monety.

Wprowadzane zakresy mają wyeliminować ten proceder, jednocześnie ustalając ceny na poziomie, który może być bardziej atrakcyjny dla graczy. Kwoty będą identyczne na wszystkich platformach, bazując na historycznych danych.

„Widełki w FUT będą na tyle szerokie, by rynek transferowy nadal był atrakcyjny dla graczy” - zapewnia EA. „Wierzymy, że długoterminowe zalety tej zmiany sprawią, że tryb Ultimate Team będzie sprawiedliwy dla wszystkich.”

W ubiegłym roku wprowadzono system banów dla sprzedawców i kupujących
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze