Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA chce tańców z Fortnite jako cieszynek w FIFA 19

Liczy się autentyczność.

W ciągu ostatnich miesięcy coraz częściej zauważamy charakterystyczne tańce z Fortnite jako celebrację po strzelonych golach w profesjonalnych meczach piłkarskich. EA Sports chce zaimplementować cieszynki do FIFA 19, aby zachować zgodność z rzeczywistością.

- Liczą się dla nas gracze i autentyczność - mówi Matt Prior, dyrektor kreatywny, w rozmowie z portalem Okay, Cool. - Jeżeli widzicie coś w prawdziwym świecie, my chcielibyśmy to przenieść do gry. Wiecie, „It's in the game” - dodaje, odnosząc się do popularnego hasła w grach EA Sports.

Prior przyznaje jednak, że sprawę mogą skomplikować kwestie związane z licencją. Oznacza to, że przyszłość cieszynek w formie tańców z Fortnite w kolejnej odsłonie piłkarskiej serii jest niepewna.

Czy do puli cieszynek dołączą emotki z Fortnite? Źródło: Business Insider

- Z cieszynkami mogą być jakieś problemy licencyjne, ale zawsze próbujemy jak najwierniej odtwarzać realny świat piłki nożnej - tłumaczy.

Kilkanaście dni temu taniec „loser dance” znany z Fortnite wykonał Antoine Griezmann - po strzeleniu bramki z rzutu karnego w finałowym meczu mundialu przeciwko Chorwacji.

FIFA 19 zadebiutuje 28 września na PC, PlayStation 4, Xbox One, Switch i konsolach poprzedniej generacji.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze