Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA broni szacunków sprzedaży Star Wars Battlefront

Po informacjach sieci GameStop.

Electronic Arts broni premierowych wyników sprzedaży Star Wars Battlefront, po tym jak sieć sklepów GameStop ujawniła, że ta sieciowa strzelanka poradziła sobie gorzej niż zakładano.

Wcześniej w tym tygodniu menedżer Tony Bartel z GameStopu przyznał podczas rozmowy z inwestorami, że kilka kluczowych debiutów w listopadzie cieszyło się mniejszym zainteresowaniem, niż przewidywano w wewnętrznych szacunkach sieci.

Jedną z trzech pozycji było właśnie Star Wars Battlefront, obok Halo 5: Guardian oraz Assassin's Creed Syndicate.

Teraz Peter Moore zabrał głos podczas rozmowy z inwestorami EA. Potwierdził, że Electronic Arts pozostaje przy swoich założeniach, opiewających na 13 milionów sprzedanych (do sklepów) egzemplarzy gry do końca marca przyszłego roku.

- Komentarze GameStopu były interesujące i nieco zaskakujące, szczególnie gdy jeden z menedżerów zaczął poprawiać drugiego w toku konferencji - wyjaśniał Moore. - Z naszej perspektywy pragnę zapewnić, że nie zmieniamy szacunków mówiących o 13 mln egzemplarzy.

- Tytuł nie ujawnił jeszcze słabości. Chcę, by wszyscy zrozumieli, że bazując na obecnej sytuacji i przyszłych wydarzeniach, szczególnie premierze nowego filmu, czujemy się bardzo komfortowo z takim założeniami - dodał.

Star Wars Battlefront to czwarta największa premiera w tym roku w Wielkiej Brytanii, za Call of Duty: Black Ops 3, Fifą 16 oraz Fallout 4. To jedyne konkretne informacje na temat sprzedaży produkcji studia DICE.

Bez wątpienia dużą pomocą dla tytułu będzie wspomniana przez Moore'a premiera filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, zaplanowana na 18 grudnia. Wstępnie wydano także pierwsze DLC do gry - Bitwa o Jakku.

- Nie zamierzamy podawać dokładnych liczb, ale mieliśmy wysokie oczekiwania, które w pewnym stopniu zmniejszały się wraz ze zbliżaniem się do debiutu, a i tak nie zostały zrealizowane - mówił wcześniej w tym tygodniu Bartel.

Tymczasem podczas swojej konferencji Moore potwierdził, że jego firma nie ma obecnie planów na wydawanie tytułów w uniwersum Star Wars co roku. Obecnie grę akcji w popularnym świecie science-fiction przygotowuje Amy Hennig i studio Visceral.

Następny rok fiskalny EA (czyli okres od początku kwietnia 2016 do końca marca 2017 roku) to nowy Battlefield oraz Mass Effect Andromeda - dodał przedstawiciel wydawcy.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze