Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

E3 zanotowało w tym roku mały spadek liczby odwiedzających

Ujawniono daty E3 2017.

Targi E3 2016 dobiegły końca, więc nadszedł czas podsumowań. Jak ujawnił organizator - Entertainment Software Association - pokazy wystawców odwiedziło w tym roku 50,3 tysiąca osób.

W tym roku ważny był sprzęt VR

W porównaniu z ubiegłoroczną - rekordową - edycją zanotowano więc mały spadek, o 3,6 procent.

Dziennikarze z całego świata zauważają jednak, że formuła targów zaczyna się powoli wyczerpywać. W tym roku hale miały niekiedy świecić pustkami, Electronic Arts zorganizowało swoją własną imprezą, a Activision prowadziło tylko pokazy za zamkniętymi drzwiami.

Po raz pierwszy zorganizowano za to wydarzenie towarzyszące E3 Live, otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Na miejscu pojawiło sie 20 tysięcy osób.

Organizatorzy mają więc pewne zmartwienia. Być może pierwszych zmian doczekamy się już w przyszłym roku - E3 2017 odbędzie się w dniach 13-15 czerwca w Los Angeles.

Wszystkie gry E3 2016 znaleźć można w naszym podsumowaniu. Jest też materiał wideo prezentujący najciekawsze prezentacje targów.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze